اولین نشست ستاد برگزاری بزرگداشت و تجلیل مشهد قلی قزلاخبار بندرترکمنتورکمن نیوز اولین نشست هم اندیشی فعالین فرهنگی و اجتماعی به مناسبت برگزاری مراسم بزرگداشت یکی از شاعران و نویسندگان پیشکسوت ترکمن صحرا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در اولین نشست ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت و تجلیل از مشهد قلی قزل از فعالین ادبی، فرهنگی و اجتماعی ترکمن که سالها در عرصه ادب و فرهنگ تلاش داشته و آثار خوبی به انتشار رسانده است در دفتر فرماندار شهرستان ترکمن برگزار شد.

فرماندار شهرستان ترکمن با اشاره به اهمیت ارزشگزاری به فعالیت های خوب و مردمی شاعران و نویسندگان گفت: معرفی، بزرگداشت و تجلیل از فعالین عرصه فرهنگ عملی بسیار نیک و پسندیده است که باعث دلگرمی و انگیزه تلاشگران ترویج زبان و ادبیات میگردد.

الیاس هیوه چی ضمن استقبال از اعضای ستاد برگزاری این مراسم اظهار داشت؛ “مشهد قلی قزل” یکی از فرهیختگان با ارزش ادبیات ترکمن است که با اشعار و آثار خود در زمره شاعران و نویسندان معاصر قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: از ترویج چنین مراسم و آیین فرهنگی استقبال می کنیم و در جهت برگزاری مراسم به نحو احسن هیچ کوشش و همکاری را دریغ نخواهیم کرد.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز، در این نشست جمعی از اعضای ستاد برگزاری حضور داشتند و نظرات و پیشنهادات خود را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن آیین نکوداشت اعلام کردند.

خبرنگار : یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۴

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35358

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک