گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مراسم آبروی محله بیاد طلبه شهید مهدی رضا شاطری درگنبد کاووس برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  این مراسم به همت پایگاه مقاومت شهید مصطفی خمینی حوزه مقاومت رسالت و حضور پرشور مردم محله خانواده محترم شهدا و مسئولین در مقابل منزل این شهید بزرگوار برگزار شد.
در این مراسم سرگرد پاسدار سید علی حسینی سرپرست ناحیه مقاومت سپاه گنبد به سخنرانی پرداخت .
وی در بخشی از سخنان خود گفت: امروز شاهد حمله و به میدان آمدن همه جانبه دشمن هستیم دشمن به دنبال ضربه زدن به طریقه های مختلف فرهنگی ، اقتصادی و نظامی به نظام است.
حسینی با بیان این جمله که هر چه جلوتر می رویم هجمه و تحریم ها های دشمن بیشتر می شود گفت: بنابراین باید همیشه هشیار باشیم و مراقب نقشه های دشمن باشیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امروز توانمندی هسته ای و موشکی باعث افتخار ماست. وقتی که می توانیم گروهک های تکفیری را در عمق ۲۰۰۰ کیلومتری هدف قرار دهیم ، این باعث افتخار ماست.
سرگرد حسینی با ذکر خاطره از مادر شهید رضا شاطری وی را چنین وصف کرد: یکبار که برای سرکشی و دیدار به حضور این بانوی محترم رسیدیم با توجه به اینکه در بستر بیماری بودند با یک عزت و احترامی خاص از ما پذیرایی کردند.
وی گفت: امروز احترام به خانواده محترم و معزز شهدا برای همه ما که در امنیت کامل بسر می بریم یک واجب و فرض است.
فرمانده سپاه گنبد با اشاره به وصیت نامه شهدا گفت : ما وقتی وصیت نامه شهدا را می خوانیم ۲ می بینیم که به دو موضوع بسیار مهم توجه کرده اند اول موضوع حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه و دوم حفظ حجاب و عفاف در جامعه، شهدای ما رفتند و شهید شدند که ناموس ما در امنیت باشند.پس باید به این وصیت ها توجه داشته و به آنها عمل کنیم.
در ادامه برادر بزرگوار این شهید والا مقام به بیان خاطراتی از شهدای محله بهار شهدا و برادر شهیدش پرداخت و در بخشی از سخنان خود گفت:با توجه به این همه هجمه فرهنگی دشمن،وقتی بچه های محله جمع می شوند و آبروی محله برای شهید برگزار می کنند باید دست و پای آنها را بوسید.
این مراسم با اجرای تواشیح توسط گروه مکتب المهدی(عج)وقرائت شعر محلمون بهاره( در وصف شهید مهدی رضا شاطری) توسط مطهره السادات کریمیان فرزند جانباز و شاعر مجموعه کتابهای محلمون بهاره سید علی کریمیان ادامه یافت و در پایان این مراسم از نیروهای فعال و خانواده محترم شهید با اهدا لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۴

۳۱ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

24566

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک