نویسنده تورکمن:

تحصیل کرده‌های تورکمن 300x176 - مراحل تکمیل جلد دوم کتاب اولین تحصیل کرده‌های تورکمن رو به پایان استتورکمن نیوز: در دومین روز از سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب، نشست کتابخوان اهل قلم گلستان از سری برنامه های پیش بینی شده بخش جنبی نمایشگاه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ستار بردی فجوری نویسنده گلستانی حاضر در نشست کتابخوان نیز کتاب «پیشینه آموزش و پرورش نوین در گلستان» را معرفی کرد و اظهار کرد: این کتاب در رابطه با آموزش و پرورش نوین در استان گلستان و اینکه آموزش و پرورش در استان ما دقیقا از چه تاریخی آغاز شده و نخستین معلمان چه کسانی بوده اند نوشته شده است.

وی افزود: میرزا حسن رشدیه نخستین فردی بود که بعد از بازدید از مدارس کشور عثمانی نخستین مدرسه نوین را در سال ۱۲۶۷ شمسی در شهر تبریز ساخت و پدر آموزش و پرورش نوین در کشور نام گرفت.

بردی فجوری ادامه داد: سردار افخم هم نخستین فردی بود که نخستین مدرسه را در سال ۱۲۸۴ شمسی در گرگان ساخت.

وی از چاپ این کتاب در انتشارات نوروزی گرگان خبر داد و گفت: بیش از ده عنوان کتاب دیگر با نام های «بازی های بومی محلی ترکمنان»، «تاریخ پیدایش کلاله»، «آلاچیق ترکمن» نوشته ام. همچنین کتابی تحت عنوان «اولین تحصیل کرده های ترکمن» نوشته ام که جلد دوم آن هم در حال تکمیل است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۷

۲۸ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66229

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک