توضیحات مکتوب احسان مکتبی پیرامون استعفای خود:

توضیحات مکتوب احسان مکتبی پیرامون استعفای خود:یادداشت ها-ترکمن نیوز-  دکتر احسان مکتبی در مورد استعفای خود مطالبی به شرح ذیل منتشر نمود:

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ متن پیام بشرح زیر است:

شهروندان شریف گلستان
با سلام و احترام

دوره مسوولیت این بنده در اداره کل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری گلستان با پذیرش استعفایم به پایان رسید،در این باره و بمنظور آگاهی افکار عمومی چند مطلب را به استحضار می رسانم.

۱-پانزده ماه گذشته برای این بنده کوچک خداوند تجربه ای بی بدیل از خدمت به شهروندان گلستان بود که به لطف جناب دکتر مناف هاشمی استاندار گلستان برایم امکان پذیر شد ، به این جهت از ایشان سپاسگزارم .

۲-در طول پانزده ماه گذشته همواره تلاش خود و همکارانم در اداره کل بر این بود که به عنوان شهروندان مسوول ، هیچگاه منافع شخصی ، گروهی و… را بر منافع عامه و خیر عمومی مقدم نداریم وخود با تمام وجود بعنوان یک فعال مدنی برخاسته از جبهه ی اصلاحات که اینک به امانت سهمی از قدرت به او رسیده است ، بکوشم تا پرچمدار عقلانیت ،گفت و گو ،راست گویی و درست کرداری باشم و بر اساس باورم تلاش کردم به حکم رانی شایستگان التزام داشته باشم و مکانیزمی برای انتخاب شایستگان، تربیت و بکار گیری نیروهای متخصص در اداره کل سیاسی با همکاری کارشناسان گرامی طراحی نماییم، در کنار آن اعتقاد به گسترش مشارکت سیاسی و توجه به ارتقای فرهنگ گفت و گو به فرایندی انجامید که امروز گروههای سیاسی از همه جریان ها و نحله ها می توانند با یکدیگر گفت و شنود داشته باشند و میلاد فرخنده ی خانه احزاب ثمره چنین تفکری است. از جانب دیگر در کمیسیونهای سه گانه (کارگری ، دانشجویی و اقوام و فرق)نیز امورات صنفی و مدنی را به صورت جدی پیگیری کردیم به این لحاظ رابطه نزدیک با بزرگان اهل سنت و تشیع ، همراهی با بزرگان اقوام گلستان -که بسان رشته ی تسبیح به یکدیگر متصل اند – پیگیری مطالبات صنفی کارگران تلاش گر ورفع مشکلات احتمالی دانشگاهها محصول چنین تلاشی بود.

۳-مدیریت یک سبک است ،یک حرفه است ، گاهی سبک بازی تو به هم تیمی هایت نمی خورد ، اگر می توانی سبک بازیت را عوض کنی ، بمان ، اگر نمی توانی بهتر است، بروی تا حق الناسی بخاطر ناهماهنگی بر زمین نماند ، به این خاطر ترجیح دادم فعلا از کنار زمین نظاره گر هم تیمی های تلاشگرم باشم که العبد یدبر و الله یقدر.

۴-این بنده ی کوچک ،نه زمانی که به این سمت منصوب شد چندان خوشحال بود و نه اینک که مسوولیت را به دیگری می سپارد ذره ای ناراحت و دلگیر، ابوالفضل بیهقی در داستان بر دار کردن حسنک چه خوب فرموده است که “احمق مردا که دل در این جهان بندد ” بنابر این باورم در تمام این مدت آن بود که تصمیم گیر ی ها ، موضع گیری ها و سخنانم همان است که شهیدان ، امام شهیدان ، مردم بزرگوار و رهبری معظم انقلاب اسلامی از مدیران مطالبه کرده اند و کوشیدم در اخلاق یک اصولی و بدون تسامح و در سیاست و روش حکمرانی یک اصلاح طلب تمام عیار باشم و همه ی امور را در چارچوب قانونی خود به پیش ببرم .

در خاتمه لازم می دانم از تمامی احزاب ، بازیگران و فعالان عرصه سیاست ، رسانه ها و گروههای مدنی و در کنار آنها از همکاران و کارشناسان توانای اداره کل سیاسی و انتخابات که توفیق همکاری با آنها نصیب این بنده شد، سپاسگزاری نمایم. باور داشته و دارم که رضایت خداوند متعال در رضایت شهروندان است، امید که به این افتخار نائل شده باشم.

خاک پای مردم شریف گلستان
احسان مکتبی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۸

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک