نماینده شرق گلستان در مجلس:

شهرام غراویاخبار اجتماعی– ترکمن نیوز- نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه‌اندازی اداره اوقاف و امور خیریه در شرق استان اقدام پسندیده‌ای بود، گفت: توسعه خدمات در این منطقه در حوزه اوقاف و امور خیریه مشهود است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت که از بهمن ماه سال ۱۳۹۶ با حمایت و تدابیر امام جمعه مینودشت و مدیرکل وقت اوقاف و امور خیریه با انتزاع از اداره گنبدکاووس به عنوان حوزه اجرایی شرق استان گلستان راه‌اندازی و تاسیس شد در همین مدت زمان کوتاه توانسته با ارائه خدمات مطلوب در راستای اهداف این سازمان حرکات پرشتابی را صورت دهد.

این اقدامات چه در حوزه ایجاد وقف‌های جدید، چه در اجرای امینانه نیات واقفین و چه در راستای ترویج فرهنگ وقف و بهره‌مندی از انجمن‌های یاوران وقف خود را به خوبی نمایان کرده است که بدون تردید نقش تعامل بسیار خوب مدیر این اداره با روسا و مدیران شهرستان‌های این منطقه و همچنین مردم داری و رفتار صادقانه با مردم در این حوزه انکارناشدنی است.

در همین راستا و در آستانه پایان فصل پائیز و ۹ ماه ارائه خدمات این اداره به مردم عزیز شرق استان گلستان جعفر ذوبی‌سرابی رئیس این اداره با حضور در دفتر دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان و نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی با وی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که به مدت یک ساعت به طول انجامید ابتدا رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مینودشت و شهرستان‌های شرق استان گلسان با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در ۹ ماهه نخست سال جاری و دغدغه‌های خود در این اداره مطالبی را ارائه کرد و در نهایت نیز نماینده مردم شهرستان‌های مینوشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه نیز نکاتی را در پاسخ به مطالبات و دغدغه‌های وی مطرح کرد.

*بالغ بر ۱۲ هزار نفر از مردم مینودشت با پای پیاده خود را به مرقد مطهر امامزاده یحیی بن زید (ع) رساندند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مینودشت با اشاره به اینکه این اداره در بررسی‌های آمازی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در چندین مولفه در زمره اداره‌های برتر استان قرار گرفته است، اظهار کرد: حمایت مدیرکل اوقاف و امور خیریه و همکاری ادارات و نهادهای شهرستان مینودشت به ویژه ائمه جمعه و فرمانداران انقلابی اخیر شهرستان‌های مینودشت، کلاله و گالیکش یکی از دلایل کسب این موفقیت‌ها بوده است.

جعفر ذوبی‌سرابی با اشاره به حضور پرشور مردم مینودشت در مراسم اربعین حسینی و مراسم ویژه پیاده‌روی حرم تا حرم، افزود: در این مراسم بالغ بر ۱۲ هزار نفر از مردم مینودشت با پای پیاده خود را به مرقد مطهر امامزاده یحیی بن زید (ع) رساندند و در این مکان مقدس به عزاداری پرداختند.

وی اجرای بی‌نقص طرح‌های ضیافت نور، سوگواره یاس نبوی و بصیرت عاشورایی را در شهرستان‌های شرق استان گلستان از دیگر برنامه‌های این اداره دانست و خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در آغاز سال تحصیلی ده‌ها بسته لوازم‌التحریر به کودکان و دانش آموزان نیازمند منطقه از طریق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت اعطا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مینودشت با اشاره به طرح‌های عمرانی در دست اجرای این اداره در بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان شرق استان گلستان، تصریح کرد: بسیاری از موقوفات این منطقه به دلایل متعددی از جمله مناقشه با بنیاد علوی درباره مالکیت و صدور سند فاقد سند باقی مانده‌اند.

نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده از حجم بالای فعالیت‌های اداره اوقاف و امور خیریه مینودشت و شهرستان‌های مجاور صمیمانه تشکر می‌کنم، اضافه کرد: از اینکه راه‌اندازی و ایجاد دفتر این اداره در مینودشت و جداسازی شهرستان‌های چهارگانه شرق از گنبدکاووس موجب تمرکز ویژه بر برنامه‌های این منطقه و توسعه خدمات مشهود در شرق استان گلستان شده است بسیار خرسندم.

شهرام کوسه غراوی با تاکید بر اینکه مسوولان و مدیران استانی باید به دغدغه‌های ادارات اوقاف رسیدگی کرده و در راستای رفع آنها بکوشند، ادامه داد: بنده نیز در تهران به صورت جدی از مراجع ذی‌ربط مسائل مربوط به اداره اوقاف و امور خیریه حوزه انتخابیه شرق گلستان را پیگیری خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه از این پس در زمان حضور بنده در حوزه انتخابیه بازدیدهایی را از اماکن مذهبی و موقوفات خواهیم داشت، گفت: امیدواریم بتوانیم با ترویج فرهنگ غنی وقف در سطح منطقه بیش از پیش شاهد آثار و برکات این فرهنگ ناب اسلامی شویم.

 

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۰

۲۶ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

42070

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک