مدرسه 6کلاسه بنیادقلم‌چی در منطقه سیل‌زده آق‌قلا افتتاح شدتورکمن نیوز مدرسه اهدائی بنیاد قلم چی(۲۰۳) به دانش آموزان روستای اوچ‌تپه شهرستان سیل زده آق‌قلا در استان گلستان، روز پنجشنبه ۲۵مهرماه ۱۳۹۸ با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح و بهره برداری شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از روابط عمومی بنیاد قلم چی، این مدرسه با ظرفیت ۱۸۰ دانش آموز و ۷۴۵ مترمربع فضای آموزشی و ۲هزار مترمربع محوطه سازی، در یک طبقه، شامل ۶ کلاس درس، ۳ اتاق اداری، ۲ کارگاه آموزشی و یک سالن چندمنظوره (نمازخانه، اجتماعات و کتابخانه) است که توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) تکمیل و کلاس های درس این مدرسه نیز هوشمندسازی شده است.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در کشور طرح های عمرانی زیادی احداث و به بهره‌برداری می‌رسد اما هیچکدام آنها قداست مدرسه را ندارند و بعد از اماکن مقدس و مساجد این مدارس هستند که نور علم، دانش و آگاهی را به جامعه منتقل می کنند.

به گفته یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان، مدرسه قلم چی روستای اوچ تپه نخستین مدرسه در سطح این استان است که در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی، برق مورد نياز آن توسط پنل های خورشیدی تامین و به عبارتی می توان گفت که دوستدار محیط زیست محسوب می شود.

محمود نسرکانی مدیر آموزش و پرورش آق قلا ضمن ابراز خرسندی با اشاره به اینکه ۷۰درصد جمعیت آق قلا روستایی هستند و این منطقه از رشد جمعیت دانش آموزی بالایی برخوردار است بیان کرد: با توجه به اینکه این روستاها با کمبود زیرساخت های مناسب خصوصا در حوزه آموزش مواجه است بنابراین ساخت مدرسه ای مانند مدرسه قلم چی روستای اوچ تپه از اهمیت بسزایی در راستای تعالی و توسعه آموزش در این مناطق روستایی برخوردار است.

مدرسه اهدائی بنیاد قلم چی اکنون پذیرای حدود ۳۰۰ دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در دو نوبت است که پیش از این در مدرسه ای تخریبی مشغول به تحصیل بودند.

لازم به ذکر است مراسم افتتاح مدرسه قلم چی روستای اوچ تپه، با حضور وزیر و مسئولان آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و استان گلستان، فرماندار آق‌قلا، خیرین مدرسه ساز کشور، معلمان و دانش آموزان این مدرسه، مسئولان و نمایندگان بنیاد قلم چی برگزار و به هر یک از دانش آموزان، کیف به همراه پکیج لوازم التحریر و توپ ورزشی از سوی بنیاد قلم چی اهدا شد.

با احتساب این پروژه، تاکنون افتتاح و بهره برداری ۱۹۰امین مدرسه ساخت و تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به ثبت رسید.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۸

۲۵ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63683

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک