روستای خیرخوجه گنبدکاووس,ساخت مدرسه,فرماندار,خیر کشوریگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: مدرسه روستای خیر خوجه بخش داشلی برون به همت خیر بانوی کشوری احداث شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  مهندس عبدالقدیر کریمی در نشست با خیرین مدرسه ساز کشوری اظهار داشت: خیرین در شهرستان گنبدکاووس فعالیت های خوبی انجام دادند و ما توفیق داشتیم تا چند خیر کشوری نیز در حوزه احداث مدرسه در روستاهای گنبدکاووس همکاری و حضور داشته باشند.
وی افزود: امروز به همت سرکار خانم نگار دادخواه،خیر کشوری، مدرسه ۲ کلاسه در روستای خیرخوجه بخش داشلی برون به بهره برداری خواهد رسید و این خیر علاوه بر ساخت مدرسه،لوازم التحریر و دیگر ملزومات مورد نیاز دانش آموزان را در نقاط مرزی اهدا کرده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: این خیر کشوری تاکنون۵ مدرسه در روستاهای بخش مرکزی، شامل توحید یک، سلاق غایب،کسکن قوجق، چای قوشان کوچک، حاجی قوشان با هزینه شخصی خود ساخته و امروز ششمین مدرسه خود را در روستای بخش داشلی برون افتتاح می کند.
وی یادآور شد: روستاهای بخش داشلی برون و مرزی گنبدکاووس از محرومیت بیشتری برخوردار است و بخشی از این روستاها از نعمت آب شرب محروم بوده و به وسیله تانکر در حال آبرسانی هستند.
کریمی تاکید کرد: روستای ماسان کوب در بخش داشلی برون به دلیل نبود جاده دسترسی، حتی از آب شرب معمولی با تانکر محروم است و روز گذشته جلسه ای با چتد مدیران کل دستگاه اجرایی برای بهتر شدن وضعیت این روستا در داشلی برون برگزار شد.
وی گفت: مدرسه خیرخوجه داشلی برون دارای ۲ کلاس و ۲۵ نفر دانش آموز است و امید داریم مدارس دیگر به همت خیرین منطقه ای و کشوری در نقاط محروم گنبدکاووس ساخته شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس بیان داشت: با توجه به اینکه در گذشته به شغل شریف معلمی مشغول بودم، به کمبودها و مشکلات حوزه آموزش و پرورش آگاهی دارم و دست خیرین را برای محرومیت زدایی به ویژه در حوزه آموزش و پرورش می بوسم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۳۵

۰۳ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36022

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک