مدارس سمپاد مهارتی در استان ها راه اندازی می شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد) و دانش پژوهان جوان از راه اندازی مدارس سمپاد مهارتی در استان های مختلف کشور خبر داد و گفت: نخستین این مدارس در استان البرز راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  دکتر فاطمه مهاجرانی درجلسه شورای آموزش و پرورش گنبدکاووس افزود: دراین مدارس مهارت های فنی و حرفه ای متناسب با ظرفیت هر استان از جمله در حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و صنایع دستی آموزش داده می شود.
وی اضافه کرد: دراین ارتباط تفاهم نامه هایی نیز با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هوا فضا و آموزش فنی و حرفه ای کشور منعقد شده است.
دکتر مهاجرانی، وجود مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) که از سال ۶۶ در کشور ایجاد شدند را عین عدالت آموزشی دانست و یادآور شد: تلفیق این مدارس با باشگاه دانش پژوهان جوان که درسال ۸۹ صورت گرفت، این مدارس را با مشکل استقلال مالی مواجه کرد.
وی تصریح کرد: احیای مجدد مدارس سمپاد با حمایت رهبری انقلاب و دستور معظم له در شورای انقلاب فرهنگی مطرح و اساسنامه آن نیز هفته گذشته تصویب شده است.
رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تشکیل مجدد سازمان سمپاد به عنوان سازمانی با بودجه مستقل تصویب شود.
مهاجرانی، توجه به نخبه پروری در استان های مرزی، توجه به مهارت آموزی در حوزه های مختلف زندگی و خوب زیستن، تقویت حس وطن دوستی، مهارت آموزی، اردوهای جهادی علمی، تجاری سازی ایده ها متناسب با ظرفیت های استانی و نیز برگزاری کارسوق ها و جشنواره خوارزمی در استان ها را از مهمترین برنامه های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان برشمرد.
وی گفت: هم اینک ۶۷۰ مدرسه استعدادهای درخشان در سراسر کشور با ۱۲۵ هزار دانش آموز فعال است و بطور میانگین بالای ۷۰ درصد رتبه های زیر ۱۰۰ در آزمون سراسری از دانش آموزان سمپاد هستند.
مهاجرانی به مردم گنبدکاووس نیز قول مساعد داد تا باشگاه دانش پژوهان جوان در این شهرستان راه اندازی و نخستین کارسوق صادرات کشاورزی و صنعت نیز در گنبدکاووس برگزار شود.
در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، رییس مرکز استعدادهای درخشان استان، فرماندار ویژه گنبد، امام جمعه و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۶

۲۳ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37752

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک