حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ‌در ورزشگاه تختی شهرستان گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس جمهور با نام بردن از مختومقلی فراغی شاعر و عارف نامی ترکمن گفت: این شاعر بزرگ در ۳۰۰ سال پیش، زمانی که در این دیار اختلاف وجود داشت، با رویه اعتدال گرایانه و احترام خاص به اهل بیت پیامبر و امامان معصوم، مردم این دیار و جهانیان را به وحدت، برادری و اخوت دعوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ‌دقایقی پیش در ورزشگاه تختی شهرستان گنبدکاووس در جمع مردم اظهار داشت: اولین قدم برای رفع فقر مطلق و کمک به اقشار محروم جامعه در بودجه ‌سال آینده در تبصره‌های ۱۴،۱۸ و ۱۹ پیش‌بینی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ‌در ورزشگاه تختی شهرستان گنبدکاووس در جمع مردم

وی اضافه کرد: در تبصره ۱۸ مهمترین مسئله کشور که اشتغال جوانان می‌باشد پیش‌بینی کردیم و می‌دانیم در این مقطع حساس جوانان باید در مسیر شغل قرار گیرند.

دکتر روحانی ادامه داد: استان گلستان در راه دفاع از کشور نزدیک به چهار هزار شهید تقدیم نظام کرده که ۵۱۴ شهید آن مربوط به شهرستان گنبدکاووس است که نشان از دلبستگی آنان به انقلاب و نظام اسلامی است.

مختومقلی مردم این دیار و جهانیان را به وحدت و اخوت دعوت کرد

رئیس جمهور با اشاره به پرتاب دو ماهواره به فضا طی روزهای آینده گفت: ماهواره پیام که هم ماهواره‌‌بر و هم ماهواره توسط اندیشمندان و ایثارگران جوانان دانشگاه امیرکبیر ساخته شده است طی روزهای آینده در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت و در روز ۶ بار از بالای سر ما عبور خواهد کرد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۶

۲۴ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43661

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک