مخالفت محیط زیست مازندران با استقرار اسکله شناور در گلستانگلستانتورکمن نیوز محیط زیست مازندران طی نامه ای با نصب اسکله پانتومی در بندرترکمن مخالفت کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روزهای گذشته خبری مبنی بر مخالفت محیط زیست مازندران برای نصب اسکله شناور در بندرترکمن شنیده شد.

اسکله ای به طول ۴۸ و عرض ۲ و نیم متر که قابلیت اضافه شدن به چهار برابر وضع موجود را هم داراست و قراربود برای توسعه گردشگری شهرستان ترکمن نصب شود.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: اسکله شناور پانتونی از جنس آلومینیوم و مقاوم به آب شور به ابعاد ۴۸ در ۲ و نیم متر با اعتبار حدود دو میلیارد تومان خریداری شده است.

اله یار اسعدی افزود: این اسکله قبل نوروز ۹۸ خریداری شده تا اسکله بندرترکمن از آن حالت سنتی (چوبی) به شکل مدرن تغییر یابد و این امر به دستور مدیرعامل سازمان بنادر ایران بوده است و از نظر ایمنی هم بسیار مناسب است.

اسعدی با بیان اینکه برای اولین بار است که این نوع اسکله در گلستان آورده شده، گفت: برای نصب و راه اندازی این اسکله مشاوره و پیمانکار گرفتیم ولی محیط زیست مازندران با این امر مخالفت کرد.

طبق گفته مدیر بنادر و دریانوردی گلستان نصب اسکله در زمینه جذب گردشگر موثر است و مسافران راحت تردد دریایی خواهند داشت.

وی بیان کرد: محیط زیست مازندران اعلام کرده که این امر حساسیت زیست محیطی دارد و با نصب این اسکله مخالفت کرده است.

اسعدی با بیان اینکه گلستان به اسکله جدید نیاز دارد، تصریح کرد: این اسکله برای بندرترکمن بوده و در محدوده مازندران نیست که با این امر مخالفت کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۹

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52954

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک