نیازی فرزند یاشار نیازی 1 300x206 - محمد و فاطمه بیشترین نام های نوزادان گلستانیگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: نام‌ها و القاب بزرگان دین از جمله حضرت محمد (ص) و فاطمه‌ (س)، بیشترین مورد استفاده در انتخاب نام برای نوزادان پسر و دختر متولد شده در نیمه نخست سال جاری از سوی والدین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  ابوبکر دولو وز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: در نیمه اول امسال از ۱۹ هزار و ۱۵۲ واقعه ولادت ثبت شده در استان، ۵۰٫۸ درصد پسر هستند.
وی گفت: در بین اسامی ثبت شده برای نوزادان دختر، فاطمه با ۳۰۴، حلما ۲۴۲، زهرا ۱۷۷، یسنا ۱۷۰ و فاطمه زهرا با ۱۵۴ فراوانی به ترتیب دارای بیشترین کاربرد بوده است.
او اضافه کرد: اسامی محمد با ۳۳۶، امیرعلی ۲۰۵، محمد طاها ۱۸۲، امیرحسین ۱۷۳ و علی با ۱۶۶ فراوانی، محبوب ترین نام های انتخاب شده برای پسران متولد شده در نیمه نخست امسال در گلستان است.
مدیرکل ثبت احوال گلستان به وضعیت ثبت ازدواج در استان اشاره کرد و افزود: در نیمه نخست امسال هشت هزار و ۳۶۷ واقعه ازدواج در استان ثبت شد که یک درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: میانگین سنین زوج و زوجه در زمان ازدواج در استان، ۲۷٫۷ سال برای زوج و ۲۳٫۲ سال برای زوجه است در حالی که میانگین کشوری آن ۲۹٫۱ سال برای زوج و ۲۴٫۳ سال برای زوجه است.
دولو از ثبت یک هزار و ۵۴۴ واقعه طلاق نیز در نیمه اول امسال خبر داد و گفت: این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل یک هزار و ۲۳۵ واقعه طلاق ثبت شده بود.
به گفته وی وفات ثبت شده در نیمه نخست امسال چهار هزار و ۳۸۰ واقعه است که نسبت به مدت مشابه سال قبل برابری دارد.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ در استان گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر زندگی می کنند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۰

۲۲ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37697

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک