Microsoft 2 300x200 - محصولات مایکروسافت گران می‌شودعلم و فناوری جهان- ترکمن نیوز- مایکروسافت با در پیش گرفتن یک رویکرد جدید قیمت‌گذاری، هزینه استفاده از برخی محصولات ابری و سازمانی خود را افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مایکروسافت قیمت برخی محصولات خود را افزایش می‌دهد.

این تغییرات قیمتی، محصولات ابری و درون-سازمانی (on-premise)مایکروسافت را شامل می‌شود و بر این اساس، قیمت نسخه تجاری آفیس ۲۰۱۹ با ۱۰ درصد افزایش عرضه خواهد شد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وبلاگ مایکروسافت، از دیگر تحولات قیمتی مورد نظر این شرکت، تغییر هزینه استفاده از نسخه Enterprise E3 ویندوز ۱۰ است که به جای قیمت بر اساس دستگاه، به صورت قیمت بر اساس هر کاربر محاسبه می‌شود.

مایکروسافت در بیانیه خود، هدف از تغییر در الگوی قیمت‌گذاری را «ایجاد ثبات و شفافیت بیشتر در کانال‌های فروش خود» بر شمرد و گفت: این تغییرات به ما کمک می‌کند که از یک ساختار قیمت‌گذاری «برنامه محور» به سمت رویکرد «مشتری محور» حرکت کنیم.

Microsoft 1 300x178 - محصولات مایکروسافت گران می‌شود

هر چند بنا به گفته وب‌سایت CIO Dive، این یک خبر بد برای مشتریان محصولات تجاری مایکروسافت و به ویژه شرکت‌هایی که مجوز کاربری کمتر از ۲۵۰۰ نفر دارند محسوب می‌شود ولی به نظر می‌رسد این خریداران چاره دیگری ندارند و تقریباً باید تسلیم این شرایط باشند.

این موضوع از آنجا ناشی می‌شود که این محصولات مایکروسافت تقریباً بی‌رقیب هستند و شرکت‌هایی همچون گوگل یا آمازون، بخش کوچکی از این بازار را در دست دارند و نمی‌توانند رقبای قدری برای این غول آمریکایی به شمار روند.

این تغییرات قیمتی قرار است از اول اکتبر سال جاری (۹ مهر ۱۳۹۷) اعمال شود.

 

منبع: itna.ir

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۲۱

۱۳ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30894

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک