سو استفاده‌گر 300x198 - مجرم سو استفاده‌گر از از اطلاعات شهروندان گلستانی دستگیر شدتورکمن نیوز: رئیس پلیس فتا گلستان گفت: فردی که پس از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شهروند گرگانی اقدام به سوءاستفاده از هویت وی نموده بود دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سرهنگ دوم ابراهیم پرسا اظهار داشت: شهروندی با مراجعه به پلیس فتا این‌گونه تشریح کرد که پس از مفقودی گوشی همراهش، فردی در شبکه‌های اجتماعی از مشخصات و اطلاعات وی سوءاستفاده می‌کند.
وی افزود: شاکی پرونده مدعی است که چند روزی تلفن همراهش مفقود شده و هم‌اکنون فردی فرصت‌طلب با در اختیار داشتن مشخصات و اطلاعات هویتی وی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند.
این مقام انتظامی افزود: پس از بررسی‌های فنی و اطلاعاتی نهایتاً متهم شناسایی و دستگیر شده و این‌گونه اعتراف نمود که این گوشی را در یک فروشگاه یافته و فقط برای مدت کوتاهی با هویت شاکی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت نموده و از این عمل خود پشیمان می‌باشد.
سرهنگ پرسا گفت: متأسفانه شاکی پرونده اقدام به نگهداری اطلاعات شخصی و خصوصی‌اش در حافظه گوشی خود نموده و گوشی هوشمند وی فاقد رمز و یا الگوی امنیتی بوده که زمینه سوءاستفاده را برای متهم فراهم نموده است.
وی تصریح نمود: حافظه تجهیزات هوشمند و رایانه‌ها، محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات شخصی کاربران نیست و شهروندان عزیز بهتر است از حافظه خارجی (هارد اکسترنال) برای نگهداری اطلاعات خصوصی‌شان استفاده نمایند.
وی گفت: تحت هیچ شرایطی اطلاعات شخصی و محرمانه زندگی خود را در فضای مجازی بالأخص شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید و این شبکه‌ها را محیط امن و قابل‌اعتمادی تصور نکنید.
رئیس پلیس فتا استان گلستان در خاتمه از هم‌وطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، لینک ثبت گزارش‌های مردمی اعلام نمایند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۷

۲۴ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63435

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک