فرماندار ویژه گنبدکاووس:

Gonbad 8M 300x164 - متخلفان بازار منتظر برخورد قانونی باشندگنبدکاووس– ترکمن نیوز- معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس از اداره تعزیرات حکومتی شهرستان خواست که با تخلف در حوزه بازار و افزایش قیمت ها در اسرع وقت و بدون گذشت، برخورد قانونی کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه در نشست کارگروه ویژه تنظیم بازار شهرستان اظهارداشت: با کسبه و بازاریانی که به هر دلیل بخواهند کالای مورد نیاز مردم را احتکار و اختفاء کرده یا خودسرانه قیمت ها را افزایش دهند، برخورد قانونی می شود.
وی افزایش قیمت برخی کالاها را سراسری و منطقی بیان کرد و افزود: اینکه برخی خودسرانه دراین شرایط اقتصادی قیمت ها را افزایش دهند، غیرانسانی و غیراخلاقی است و باید منتظر قانون باشند.
فرماندار گنبدکاووس با تاکید بر نظارت متسمر و شبانه روزی بر قیمت کالاها و توزیع کنندگان تصریح کرد: اطلاع رسانی به جامعه و استفاده از ظرفیت های مردمی در نظارت بر واحدهای صنفی مورد توجه باشد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس نیز با ارائه گزارشی از وضعیت بازار شهرستان گفت: در چند هفته اخیر قیمت برخی کالاها همچون گاز مایع، سیمان، لوازم یدکی، لاستیک خودرو، روغن، گوشت مرغ، تخم مرغ از ۱۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته که بخشی از آن غیرقانونی است.
خلیل رجبلی افزود: افزایش منطقی قیمت ها تا ۱۰ درصد توسط ستاد تنظیم بازار کشور اعلام شده ،اما بیشتر از این گرانفروشی است و باید با متخلف برخورد قانونی شود.
وی با بیان اینکه به تولید کنندگان برای کاهش قیمت تذکر داده شد، اظهارداشت: برخی کالاها نیز با کمبود عرضه در بازار مواجه بوده که برنامه ریزی برای تامین آن انجام شد.
به گفته وی، در چند هفته گذشته ۳۶ پرونده تخلف در حوزه بازار شامل گرانفروشی، درج نشدن قیمت و عرضه خارج از شبکه تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی گنبدکاووس ارسال شده است.
در این نشست چند تن از بازاریان گنبدکاووس نیز خواستار نظارت بیشتر بر بازار، فعالیت واردکنندگان کالا، نحوه قیمت گذاری و توزیع آن شدند.

 

منبع: irna.ir/golestan

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۹

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30055

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک