مبلغ ۹۹۲ میلیارد ریال اعتبار جهت ایجاد اشتغال در گرگان تخصیص داده شدتورکمن نیوز:  فرماندار گرگان گفت: از سال ۹۷ تاکنون مبلغ ۹۹۲ میلیارد ریال اعتبار جهت ایجاد اشتغال در گرگان تخصیص داده شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی در جلسه ستاد اشتغال شهرستان گفت: دولت تدبیر و امید طرح های اشتغال فراگیر و روستایی را جهت ایجاد اشتغال پایدار در اختیار کار آفرینان قرار داده است.

وی افزود: از سال ۹۷ تاکنون جهت اجرای ۵۹۴ طرح با اشتغال زایی ۱۴۳۸ نفر از محل تسهیلات روستایی، عشایری، فراگیر و خانگی؛ مبلغ ۹۹۲ میلیارد ریال در گرگان تخصیص یافته است.

حمیدی با بیان اینکه ۳۰۳ طرح در قالب طرح توسعه روستایی و ۸۹ طرح از محل فراگیر در ستاد اشتغال گرگان تشکیل گردید، افزود: در زمینه اشتغال پایدار روستایی مبلغ ۵۹۸ ملیلیارد ریال با اشتغالزایی ۷۷۷ نفر و از محل اشتغال فراگیر مبلغ ۳۵۶ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۷۳ نفر تسهیلات بانکی پرداخت گردید.

وی در ادامه به موضوع اشتغال خانگی و مشاغل خرد اشاره کرد و گفت: در راستای توانمند سازی بانوان و مشاغل خرد، تعداد ۳۸۷طرح با اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۸۷ نفر تشکیل و پرداخت شد.

رییس ستاد اشتغال مرکز استان تعهد اشتغال شهرستان گرگان را ۶۰۵۴ نفر اعلام‌کرد و گفت: با تلاش دستگاههایی اجرایی گرگان؛ تعداد ۵۲۵۳ نفر در سامانه رصد کشور ثبت گردید، که این رقم نشان دهنده تحقق ۸۷ درصدی ایجاد اشتغال در شهرستان می باشد.

فرماندار گرگان با بیان اینکه، اشتغال یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید میباشد؛تاکید کرد: دستگاهای عضو ستاد اشتغال شهرستان و بانک های عامل در پرداخت تسهیلات و ایجاد اشتغال در سال ۹۸؛ تلاش و توجه بیشتری داشته باشند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۷

۰۱ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58029

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک