مبارزه جدی با فساد و بی عدالتی خواسته مردم از دستگاه قضایی استگنبدکاووستورکمن نیوز امام جمعه شهرستان گنبدکاووس با تبریک فرارسیدن هفته قوه قضاییه اعلام کرد: برخورد جدی با فساد و بی عدالتی خواسته مردم از این دستگاه است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مردم گنبدکاووس گفت: روی کار آمدن رئیس جدید قوه قضاییه و اقداماتی که دراین مدت کوتاه توسط آیت الله رییسی انجام شده نشان از جهت گیری صحیح و پاسخ به مطالبه مردم است.

وی، برخورد با ۲۴۱ مفسد اقتصادی، انفصال خدمت ۶۰ قاضی مساله دار و ابلاغ قانون رسیدگی به اموال مسئولان را از جمله اقدامات موثر دستگاه قضایی در مدیریت آیت الله رییسی ذکر کرد و افزود: این اقدامات امید فراوانی در مردم ایجاد کرده که با فساد و بی عدالتی چه در قوه قضاییه و چه در جامعه برخورد می شود.

حجت الاسلام ترابی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای واقعه هفت تیر بالاخص شهید آیت الله بهشتی، اضافه کرد: جایگاه این شهید بزرگوار که از او به عنوان معمار دستگاه قضایی یاد می شود و نیز جایگاه دستگاه قضایی بایستی بدور از جریان های سیاسی احیا و مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: تعداد رباخواران و مفسدان اقتصادی، قاچاقچیان مواد مخدر، اشرار و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه زیاد نیست و دستگاه قضایی بایستی با قدرت با این گونه جرایم و افراد برخورد نماید.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین به سرنگون کردن پهپاد جاسوسی رادار گریز آمریکا، توسط نیروهای نظامی کشورمان در روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت: سرنگونی این هواپیمای بدون سرنشین که به مرزهای ایران تجاوز کرده بود، امید دشمنان را به قدرت این پهپادها ناامید کرد و بایستی مسئولان ما به فرمانده شجاعی که به سمت این هواپیمای بدون سرنشین شلیک کرده مدال شجاعت بدهند.

وی در خطبه اول نمازجمعه امروز مردم گنبدکاووس نیز نسبت به آنچه که آن را جریان سازمان یافته علیه حیا، حجاب و عفاف در جامعه اسلامی دانست، ابراز گله مندی کرد و گفت: این جریان که توسط دشمنان برای از بین بردن این ارزش های اسلامی برنامه ریزی و هدایت می شود، متاسفانه با تساهل برخی مسئولان فرهنگی کشور همراه است.

حجت الاسلام ترابی بابیان اینکه دشمنان با ترویج فرهنگ غربی از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، مظاهر بی حیایی را ترویج می کنند، اضافه کرد: در داخل کشور ما با اینکه ۲۶ دستگاه در حوزه حجاب و عفاف مسئولیت دارند اما تا حالا کمتر گزارشی از فعالیت های این دستگاه ها منتشر شده است.

وی با انتقاد از شبکه ملی نمایش گفت: متاسفانه فیلم هایی که با پول بیت المال توسط این شبکه تولید می شود دائماً ترویج فساد و فحشا است و حتی تصاویری که از این فیلم ها روی سر درب سینماها یا بیلبوردها زده می شود نیز با فرهنگ اسلامی فاصله دارد که باید این رویه اصلاح شود.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:irna.ir

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۶

۳۱ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

55742

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک