مبارزه با کرونا محور نشست مقامات ازبکستان و اتحادیه اورسیاترکمن نیوز:  شورای رؤسای سازمان‌های فعال در حوزه مسائل بهداشتی- اپیدمیولوژی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا طی نشست ویدئویی اقدامات مبارزه با کروناویروس در کشورهای این اتحادیه را بررسی کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این نشست ویدئویی به ریاست «آنا پاپاوا» رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه برگزار و در آن نمایندگان ازبکستان نیز شرکت کردند.

شرکت کنندگان این نشست ویدیویی وضعیت جاری اپیدمیولوژی در کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را بررسی کردند. در این نشست تاکید شد که در روسیه و دیگر کشورها تعداد زیاد موارد ابتلا به بیماری کرونا شناسایی می‌شود.

شرکت کنندگان تاکید کردند که این موارد دال بر این است که سازمان های بهداشتی- اپیدمیولوژی کشورهای اتحادیه در زمینه مبارزه با کرونا و تشخیص مبتلایان به کرونا به طور موثر فعالیت می‌کنند.

کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ازبکستان معیارهای خود را برای لغو محدودیت‌ها ارائه کردند.

شورا هم‌چنین در این نشست تمهیدات برای اتخاذ برنامه جامع مبنی بر جلوگیری از شیوع کرونا و دیگر بیماری‌های عفونی در قلمرو اتحادیه اقتصادی ارواسیا را بررسی کرد.

گفتنی است مجلس سنای ازبکستان روز ۱۱ می پیوستن این کشور به اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به عنوان کشور ناظر با موافقت اکثر سناتورها به تصویب رساند.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تشکیل شده است.

مجموع مساحت کشورهای عضو این اتحادیه بیش از ۲۰ میلیون کیلومتر مربع، جمعیت آن بیش از ۱۸۰ میلیون نفر و تولید ناخالص داخلی آن در سال ۲۰۱۳ میلادی حدود ۴ هزار میلیارد دلار (بر اساس معیار برابری قدرت خرید) است.

در چارچوب این اتحادیه اعضای آن موافقت خود را با تردد آزاد کالا، سرمایه، نیروی کار و خدمات در مرزهای اوراسیا اعلام کرده‌اند. اعضای اوراسیا هم‌چنین اعلام کرده‌اند که سیاست مشترکی در زمینه انرژی، صنعت، کشاورزی و وسایل نقلیه خواهند داشت.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۱

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75166

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک