ما باید قدردان خدمتگزاران به این نظام و این مردم باشیمتورکمن نیوز:  «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» ، این جمله بر اساس آموزه های دینی و حدیثی از ولی نعمت ما ایرانی ها امام رضا (ع) که به زیبایی فرموده اند؛ کسی که نعمت دهنده از مخلوقات را شکرگزار نباشد، شکرگزار خداوند نیز نخواهد بود» تلنگری ست برای همه ی ما که قدردان خدمتگزاران به این نظام و این مردم باشیم که تعصب و تعهدشان نسبت به مملکت به دفعات مشخص شده و در راه عزت، عظمت و بزرگی این نظام سرباز وفادار مقام معظم رهبری بوده و خواهند بود.

نمونه ی آن حاج محمد شهرکی خیر هم استانی، دارنده تندیس صبر و استقامت در همایش ملی، رئیس شعبه ی صلح و سازش شورای حل اختلاف گنبد کاووس و رئیس مجمع خیرین سلامت این شهرستان است. که خدمات نوع دوستانه و‌ خداپسندانه اش در حوزه های مختلف از جمله آزادسازی بیش از چهار هزار زندانی جرایم غیر عمد و تلاش برای ختم به خیر شدن ۲۱ پرونده ی محکوم به اعدام و حمایت از خانواده ی زندانیان در بند، تقسیم سبد های غذایی بین خانواده های نیازمند در آغاز ماه مبارک رمضان، عید نوروز و شب عید قربان و برگزاری ضیافت افطاری با حضور بیش از ده هزار نفر در چندین نوبت، حمایت از مددجویان بهزیستی و کمیته ی امداد امام خمینی (ره) و مساعدت به دانشجویان و دانش آموزان بی بضاعت، ارائه خدمات در حوزه ی بهداشت و درمان از جمله ساخت خانه ی بهداشت و تجهیز مراکز درمانی و ساخت مرکز جامع سرطان در گنبد کاووس، همکاری با جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به هموطنان زلزله زده و سیل زده طی چند ساله گذشته و ایجاد ۳۴ بانک امانات پزشکی در ۳۱ استان کشور و تلاش در برگزاری مراسم ازدواج پسران و دختران جوان که توان مالی ندارند و به همین شکل پرداخت بیش از ۱۴ میلیارد تومان وام قرض الحسنه کارگشایی در جهت ساخت مسکن، ایجاد شغل و مدیریت مشکلات به افراد مختلف مشخص و پیدا است. و اخیرا هم در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان زمینه ی آزادسازی ۵۹ زندانی و یا محکوم به اعدام که حکم جلب آنان صادر شده بود را انجام داد. که متاسفانه گروهی خواسته و ناخواسته این حرکت خیرخواهانه که در حضور اصحاب رسانه انجام گرفت و به تایید رئیس دادگستری رامیان و دادستان این شهرستان رسید رو غیر واقعی قلمداد کردند. که بنده بر اساس رسالت فرهنگی خود در حوزه ی رسانه برای رسیدن به یقین مجدد پیگیر شده و با دیدن مدارک و مستندات به این باور رسیدم که این کار به درستی با حمایت و نظارت دستگاه قضاییه انجام شده و در نهایت مشکلات قضاییه ۵۹ نفر حل شده تا در شب عید فطر در جمع صمیمی خانواده و در کنار فرزندان شان باشند. و به نظر می رسد قضاوت شخص یا گروهی عجولانه و غیر منطقی صورت گرفته و انشالله که تعمدی نبوده و از این پس به این شکل نخواهد بود. چرا که همچین تفکر و دیدگاه نادرست و قضاوت های این شکلی باعث دلسردی آدمایی خواهد شد که برای به حداقل رساندن مشکلات مردم تلاش می کنند.
شایان ذکر است بخشی از مراسم از طریق برنامه ی در استان سیمای مرکز گلستان پخش شد و عکس های که به انضمام این یادداشت می بینید مربوط به همین مراسم است، ضمن اینکه بر اساس سیاست های درست و منطقی دستگاه قضایی کشور و برای حفظ شأن و منزلت افراد و خانواده ها از چاپ مدارک و مستندات مثل چک های صادر شده در وجه شاکی و یا متشاکی توسط این خیر عزیز و یا شرح پرونده ها معذوریم و اطلاعات به انضمام کارهای انجام گرفته برای مختومه شدن پرونده ها در دادگستری شهرستان رامیان محفوظ است.

 

 زهرا صفری
خبرنگار تورکمن نیوز

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۰:۰۸

۱۶ تیر ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک