تورکمن نیوز: مانیتور بزرگ در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس نصب و راه اندازی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛صفحه نمایش بزرگ ۱۸ متری (۳ * ۶) با تلاش شبانه روزی هیئت سوارکاری گنبدکاووس جهت نمایش هرچه بهتر مسابقات برای تماشاگران ظهر امروز پیش از برگزاری روز دوم هفته هفتم مسابقات اسبدوانی راه اندازی شد.

این صفحه نمایش بزرگ با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در کنار پیست مسابقات اسبدوانی در مجموعه بزرگ ورزشی اسبدوانی شهرستان گنبدکاووس نصب شد.

مجتمع سوارکاری گنبد کاووس در سال ۱۳۴۰ با اهداف مسابقه‌های کورس اسب دوانی و تولید و پرورش اسب‌های نژاده ترکمن پایه‌گذاری گردید. پس از انقلاب مجموعه با تصویب شورای انقلاب به سازمان تربیت بدنی واگذار گردید.

این مجموعه دارای ۱۲۰ هکتار زمین کشاورزی، پارکینگ، فضای سبز، پیست اسبدوانی به مساحت تقریبی ۳۰ هکتار، سوئیت، ویلا، اسطبل زمستانه و تابستانه، جایگاه مسابقات واستخر شنامی باشد. مسابقه‌های اسبدوانی در فصل‌های بهار و پاییز برگزار می شودو دوستداران بسیاری را از گوشه و کنار کشور به خود جذب می‌کند. مسابقه‌های اسبدوانی به جز گنبد کاووس در شهرهای تهران، مشهد، کردستان وبندر ترکمن برگزار می‌گردد.

مسابقات اسبدوانی همه ساله در گنبدکاووس در فصل بهار و پاییز با حضور هزاران نفر از تماشاگران این ورزش مفرح و پرهیجان در مجموعه ورزشی بین المللی پایتخت سوارکاری ایران برگزار می‌شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۷

۰۶ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66642

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک