ماجرای دادن نوشابه به بازنشستگان "زمزم " گرگان چه بود؟ اخبار استانی- ترکمن نیوز- ماجرای دادن نوشابه به ازای سنوات به تعدادی از بازنشستگان شرکت زمزم گرگان به درخواست کتبی آنان اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ماجرای دادن نوشابه به ازای حقوق و سنوات به کارکنان شرکت زمزم گرگان چند روزی است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. این خبر به نقل از حمید خیرخواه به عنوان دبیر کانون بازنشستگان شهرستان گرگان منتشر شد. وی گفته بود شرکت زمزم گرگان با توجه به کاهش سرمایه در گردش دچار مشکلات مالی شده تا جایی‌که حقوق کارگران معوق می‌شود. افزون بر این به بازنشستگان نیز در عوض سنوات نوشابه داده می‌شود تا در بازار بفروشند.

ادعای دبیر کانون بازنشستگان شهرستان گرگان در مورد دادن نوشابه به جای سنوات به بازنشستگان درست است اما این همه ماجرا نیست. آن طور که از این خبر برداشت می‌شود شرکت زمزم گرگان به بازنشستگان خود به عنوان سنوات پولی نمی‌پردازد و آنان مجبورند نوشابه دریافت کنند اما صحت ماجرا به این گونه نیست بلکه براساس گفته‌های کارگران و مدیرکل تعاون استان ۹ نفر از بازنشستگان شرکت به درخواست کتبی خودشان به ازای بخشی از مبلغ سنوات خود نوشابه دریافت کردند.

آن طور که سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان می‌گوید: به دلیل مشکلات مالی شرکت برخی از کارگران برای برخورداری از حقوق پیش از موعد بازنشسته شدند.

به گفته وی مبلغ سنوات این کارگران چیزی بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که شرکت زمزم گرگان به دلیل مشکلات مالی ناشی از کاهش تولید و کاهش فروش محصول قادر به پرداخت آن در یک مرحله نیست.

مازندرانی می‌گوید: قرار شد تا این شرکت سنوات کارکنان خود را به صورت اقساطی بپردازد. در این بین ۹ نفر از بازنشستگان شرکت به صورت کتبی از هیئت مدیره درخواست می‌کنند که بخشی از مبلغ سنوات خود را نوشابه و محصولات شرکت را دریافت کنند.

وی ادامه می‌دهد: این مسئله در جلسه اردیبهشت ماه هیئت مدیره به تصویب می‌رسد و بنا به درخواست کتبی این ۹ نفر در ازای بخشی از سنوات به آنان نوشابه داده می‌شود.

یکی از کارگران بازنشسته این شرکت که مبلغ سنواتش ۱۰۰ میلیون تومان است می‌گوید: ۷۵ میلیون تومان از مبلغ سنوات را به صورت نقدی دریافت کردم و بقیه آن را به شرکت درخواست کتبی دادم تا به جای آن نوشابه بگیرم تا در بازار بفروشم.

وی می‌گوید: شرکت نوشابه را با قیمت پایین‌تری به من و چند نفر دیگر از بازنشسته‌ها فروخته است. با فروش نوشابه‌ها در بازار ۱۰ تا ۱۵ درصد بیش از مبلغی که از سنوات‌مان باقی‌مانده‌ بود، سود کردیم.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۴

۰۲ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38393

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک