رئیس جمهور ترکمنستان:

turkmenistan 30kh - مؤسسه ویژه مسائل آبی آسیای مرکزی در سازمان ملل تأسیس شودبین الملل-ترکمن نیوز-  رئیس جمهور ترکمنستان در یک کنفرانس با موضوع محیط زیست در «دوشنبه» پیشنهاد تأسیس مؤسسه ویژه مسائل آبی آسیای مرکزی در سازمان ملل را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در قالب کنفرانس بین‌المللی با موضوع «آب برای توسعه پایدار ۲۰۱۸- ۲۰۲۸» در «دوشنبه» پیشنهاد تأسیس مؤسسه ویژه در ساختار سازمان ملل برای نظارت بر مسائل آبی آسیای مرکزی را داد.

وی گفت: به نظر من برای حل مسائل آبی آسیای مرکزی باید اقدامات اساسی انجام داد و در مرحله اول، حقوق بین‌المللی رعایت شود در مرحله بعد به منافع هر کشور منطقه توجه شود و در مرحله آخر نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل در آن شرکت کنند.

رئیس جمهور ترکمنستان گفت: در ساختار سازمان ملل مؤسسه ویژه‌ای برای بررسی مسائل آبی آسیای مرکزی تأسیس شود و در آن مشکلات حفاظت از دریاچه «آرال» جایگاه مهمی دارد.

بردی محمداف ادامه داد: تجربه نهادهای بین‌المللی در آسیای مرکزی مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دریاچه آرال یک موضوع پیچیده است، خاطر نشان کرد: تهیه برنامه‌های جدید مربوط به این دریاچه و حفاظت از محیط زیست منطقه لازم است.

 

گرد آوری : گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع : fars

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۰

۳۰ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

24441

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک