فتو 300x219 - لوایح FATF از معاهدات ترکمن‌چای و گلستان هم خطرناک‌تر استنماینده بناب در مجلس گفت: لوایح مرتبط با FATF خطرناک‌تر از معاهدات ترکمن‌چای و گلستان است، اما من نمی‌دانم چرا مسئولان دولتی ما از برجام و دیگر تجربیات درباره آمریکا و غرب درس نمی‌گیرند؟
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ضیاءالله اعزازی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبنی بر پذیرش لوایح مربوط به FATF از سوی رهبر معظم انقلاب گفت:‌ من نمی‌دانم چرا مسئولان دولتی از تجربه برجام و برعهدی غربی‌ها درس نمی‌گیرند و بر تصویب و اجرای لوایح FATF اصرار می‌کنند؟

اخبار سیاسی- وی افزود: آمریکایی‌ها چه قبل از انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات زیادی را برعلیه ملت ما داشته‌اند از کودتای ۲۸ مرداد بگیرید تا تجهیز صدام برای حمله به ایران، تحریم‌های اقتصادی و … اما من نمی‌دانم چرا مسئولان در دولت از این همه تجربه درس نمی‌گیرند؟

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسئولان دولتی ما رفتند و با طرف غربی چندین ماه مذاکره کردند امضا هم دادند و امضا هم گرفتند و نتیجه همه آن همه مذاکرات و امضاء‌ها این شد که ما به تعهدات‌مان عمل کردیم و طرف غربی نه و در رابطه با اجرای تعهدات غربی‌ها کار بر روی همان کاغذ متوقف ماند.

اعزازی خاطرنشان کرد: جان‌کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در اظهارنظری عنوان کرد که اگر اوباما هم بر سر کار بود آمریکا باز هم از برجام خارج می‌شد و این رویه در خصوص این توافق برنامه کلی آمریکا بود.

وی افزود: آمریکا به دنبال اجرای تعهداتش نیست بلکه برجام برای آمریکا مقدمه‌ای است تا برجام‌های بعدی را در مسائل موشکی و … به ایران تحمیل کند و یا در حوزه حقوق بشر محدودیت‌هایش را علیه ما اعمال کند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من نمی‌دانم با چه زبانی باید به مسئولان دولتی بگویم که فریب غرب و آمریکا را نخورند و از تجربیات قبلی و از جمله تجربه برجام درس بگیرند و به آنها اعتماد نکنند.

اعزازی خاطرنشان کرد: لوایح مرتبط به FATFبه مراتب خطرناک‌تر از قراردادهای گلستان و ترکمن‌چای است اما آقایان متوجه این موضوع نیستند که تصویب و اجرای این لوایح مشکلی را از ما حل نمی‌کند./افکارنیوز

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۰

۰۳ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

63822

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک