لهستان در حوزه پزشکی ازبکستان سرمایه گذاری می کندتورکمن نیوز شرکت IRIMED لهستان در نظر دارد تا در حوزه پزشکی ازبکستان ۲۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شرکت IRIMED لهستان در نظر دارد تا برای ایجاد مرکز پزشکی بیماری‌های قلبی و عروقی در شهر تاشکند ۲۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

بر اساس دستور رئیس جمهور ازبکستان، طبق برنامه مرکز پزشکی خصوصی بیماری‌های قلبی و عروقی در شهر تاشکند با حضور شرکت IRIMED لهستان ایجاد خواهد شد.

درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی، انجام جراحی قلب، تجهیز مرکز با فن‌آوری های روز پزشکی برای ارائه خدمات پزشکی در زمینه جراحی قلب از جمله  وظایف عمده این مرکز پزشکی است.

بر اساس طرح یادشده، شرکت  IRIMED برنامه ریزی می‌کند در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۳ میلادی برای ساخت، تجهیز و به بهره برداری رسیدن این موسسه معادل ۲۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

مبادلات بازرگانی این ۲ کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۰۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار رسیده است.

در حالی که این شاخص تنها طی ۴ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی در سطح ۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار قرار گرفته است.

هم اکنون در ازبکستان ۲۵ شرکت با سرمایه سرمایه گذاران لهستانی در زمینه های انرژی، نساجی، داروسازی و تبدیل پسماندهای جامد فعالیت می کنند.

لهستان استقلال این کشور‌ را در تاریخ ۲۷ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ ۱۹ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی بین این ۲ کشور روابط سیاسی برقرار شده است.

 

گردآوری: گروه خبری تورکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: فارس در تاشکند

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۸

۱۵ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65471

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک