سازمان بهداشت 300x200 - لغو محدودیت‌ها کرونا را بازمی‌گرداندترکمن نیوز:  سازمان بهداشت جهانی درباره برداشته شدن مقررات پیشگیرانه برای مهار ویروس کرونا هشدار داد و این اقدام را موجب بازگشت این ویروس دانست.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اسکای نیوز عربی نوشت: «تاکشی کاسای»، مدیر منطقه‌ای اقیانوس آرام غربی در سازمان بهداشت جهانی، امروز، ۲ اردیبهشت، در یک کنفرانس مطبوعاتی، که اینترنتی برگزار شد، تأکید کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی روشی اثبات شده است و همه مردم باید برای یک روش زندگی جدید در جهت مهار ویروس کرونا خود را آماده سازند.

وی افزود: تا زمانی که واکسن ویروس کرونا ساخته نشده است، روند همزیستی با این بیماری همه‌گیر طبیعی خواهد بود.

پیش‌تر، «تدروس آدهانوم»، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، درباره اتفاقات بدتر در مورد بیماری کرونا در کشورهایی که محدودیت‌ها را کاهش داده‌اند هشدار داده و آن را زنگ خطر جدیدی در مورد این بیماری دانسته بود.

همچنین وی و بسیاری از کارشناسان درباره احتمال شیوع این بیماری همه‌گیر در نقاط مختلف آفریقا به دلیل کمبود امکانات بهداشتی لازم هشدار داده‌اند.

آدهانوم در مقر این سازمان در ژنو به خبرنگاران گفت: به ما اعتماد کنید. اتفاقات بدتری در مقابل ماست. پس باید از این فاجعه جلوگیری کنیم، زیرا بسیاری از مردم هنوز در مورد این ویروس چیزی نمی‌دانند.

یادآور می‌شود شماری از کشورهای آسیایی و اروپایی پس از کم شدن میزان مبتلایان یا تعداد فوت ناشی از کرونا، محدودیت‌های قرنطینه‌ای مانند بسته‌ شدن مدارس، تعطیلی کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری و محدودیت درباره تجمعات عمومی را به تدریج کاهش داده‌اند.

براساس آخرین آمارها، تاکنون ۲ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۱۵ نفر در جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶۵۲ هزار و ۱۷۰ نفر بهبود یافته و ۱۷۰ هزار و ۴۷۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. آمریکا در زمینه تعداد مبتلایان به کرونا در ردیف اول قرار دارد و تا صبح سه‌شنبه ۷۹۲ هزار و ۹۱۳ مبتلا در این کشور گزارش شده است. 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۳

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73682

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک