روند انتخابات مجلس یازدهم در غرب گلستان

98 300x179 - لحظات پراضطراب با چاشنی تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداهاتورکمن نیوز: یک روز پس از پایان مهلت ثبت نام داوطلبین برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، آرامش نسبی در پایان نیروهای برخی داوطلبین که به تحرکات شبیه به ایام رسمی انتخابات دست زده بودند، برقرار شده است.

در حوزه غرب گلستان یک ششم ثبت نام ها در دو روز پایانی اتفاق افتاد و تعداد داوطلبین این حوزه برای اولین بار از مرز شصت نفر عبور کرد.
پنج شنبه شب نیروهای یکی از کاندیداها با اطمینان از تایید صلاحیت وی در بندرترکمن و کوموش تپه عکس های نشست ها و گیف های وی را در سطح گسترده در فضای مجازی پخش کرده و به نحوی تبلیغات زودهنگام براه انداختند. این حرکت چندان به مذاق هواداران سایر کاندیداها خوش نیامده است.
فعالان انتخاباتی هدف از انجام این مانور را تلاش برای غالب شدن زود هنگام بر فضای انتخاباتی دانسته اند، لیکن هر نوع پیش بینی نتایج را به زمان بعد از اعلام تایید صلاحیت ها موکول می کنند.
روز جمعه گذشته یحیی ایری که اولین حضور خود را تجربه می کند، همزمان با کاندیدای رقیب در فرمانداری کردکوی حضور پیدا کرد. این حرکت بنا به گفته فعالان انتخاباتی چندان بی حاشیه نبوده است.از سوی دیگر هواداران یک داوطلب، عکسی را در خروجی کانال خود به منتشر کردند که این نامزد مجلس یازدهم را درکنار تعدادی از صاحب نظران میدانی و از جمله یک مسئول انتخاباتی نشان می دهد‌. آگاهان می گویند تصویر مربوط در حدود دو سال قبل گرفته شده و از آن بعنوان ابزار تبلیغاتی استفاده گردیده است. فعالان انتخاباتی این گونه حرکت ها را آغاز بداخلاقی های انتخاباتی قلمداد می کنند.
در هفته های اخیر تعدادی از کانال های بی نام و نشان و نوظهور اقدام به پوشش آخرین اخبار ثبت نام کاندیداها نموده و در پاره ای اوقات نیز شنیده ها و تحلیل های انتخاباتی منتشر می کنند که اطلاعاتشان در خصوص سوابق کاندیداها اکثرا محدود بوده و یا چندان با واقعیات مطابقت ندارند. دقت در سمت و سوی مطالب برخی از این کانال ها و گروه ها نشان می دهد که آنها به صورت مستقل عمل نکرده و در پوشش شنیده و تحلیل انتخاباتی کاندید مد نظر خود را تبلیغ می نمایند. در اغلب اوقات سمت و سوی مطالب جانبدارانه این کانال ها به سمت یکی از کاندیداهای شاخص می باشد.
ناظران انتخاباتی اعتقاد دارند با اعلام صلاحیت کاندیداها در روزهای آینده صفحه شطرنج رقابت های انتخاباتی غرب استان شکل و شمایل خود را پیدا خواهد کرد. در این میان و بر خلاف تبلیغ برخی از هواداران یک کاندید خاص، تحلیلگران هر نوع پیش بینی انتخابات آینده در حوزه غرب استان را خیلی زودتر از موعد می دانند.
یک فعال انتخاباتی از کوموش تپه اعتقاد دارد این شهر در انتخابات دوم اسفند کانون رویدادهای جالب و تعیین کننده ای خواهد شد. سه کاندید اهل کوموش تپه (بسنجیده،کلته و شکاری) بیشترین تمرکز شان را بر روی رایزنی با همشهریان خود گذاشتند. فعالان این شهر اعتقاد دارند نهایتا این کاندیداها به هم نزدیک شده و در این صورت رای این شهر قدیمی تورکمن یکدست خواهد گردید. این فعال از این فضا به توفان کوموش تپه تعبیر کرده است.
شنیده های دیگر حاکی از این است که برخی از فعالان شاخص انتخاباتی هنوز فعالیت های اصلی خود را آغاز نکرده اند. این افراد به طور واضح منتظر اعلام نتایج تعیین صلاحیت ها بوده و اعتقاد دارند که نباید روی کاندیدایی که احتمال رد صلاحیتش می رود ریسک کرد. در این زمینه اغلب داوطلبین در ایام حساس باقیمانده حرکتی چراغ خاموش دارند. البته در مواردی هم تنی چند از کاندیداها با راحتی درحال پیگیری فعالیت های عادی خود دیده شده و گویا در این مرحله دغدغه خاصی ندارند.

✍️ طاهر جانی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۸

۲۰ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65733

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک