لایروبی گرگانرود با دستگاه کاترساکشن سازمان بنادر و دریانوردیگلستان-ترکمن نیوز-  معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ارسال دستگاه لایروب به منطقه گرگان رود گفت: با ارسال این دو دستگاه عملیات لایروبی گرگان رود سرعت گرفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا اله‌یار اظهار داشت: نیاز به لایروبی دهنه گرگانرود روز جمعه گذشته مطرح شد و پس از بررسی میدانی و نیاز تجهیزاتی و سپس بررسی امکانات موجود در استان و بنادر همجوار نهایتاً روز یکشنبه هماهنگی لازم برای اعزام لایروب مورد نیاز از بندر انزلی صورت گرفت و روز دوشنبه اولین سری تجهیزات شامل ۲ بیل مکانیکی برای انجام مقدمات ورود لایروب از انزلی وارد منطقه شد. روز سه شنبه نیز لایروب دمونتاژ شده از طریق خشکی (به دلیل شرایط جوی و منطقه‌ای امکان ارسال از دریا نبود) به منطقه رسید و چهارشنبه آخر وقت مونتاژ به اتمام رسید و از روز جاری عملیات را آغاز کرده است.

اله‌یار خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از نخستین روزهای حادثه دو دستگاه بیل‌مکانیکی را برای سرعت در امداد رسانی به منطقه ارسال کرد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سرعت بالا در مونتاژ دستگاه لایروب تصریح کرد: این اقدامات با توجه به شرایط منطقه‌ای و اقلیمی و تجهیزات خاص و همچنین اخذ مجوزهای مورد نیاز خروج، به واقع رکورد زنی لجستیکی محسوب می‌شود که توسط سازمان بنادر و دریانوردی انجام شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۹

۱۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50782

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک