لازم است اساتید دانشگاهی، نویسندگان و چهره ای علمی در برنامه لحظه های وصال معرفی شوندترکمن نیوز:  امام جمعه بندرترکمن گفت: لازم است برای آشنایی جوانان و نوجوانان، اساتید دانشگاهی، نویسندگان و چهره ای علمی در برنامه لحظه های وصال معرفی شوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالرحمان کر در حاشیه ضبط فیلم های استودیو برنامه لحظه های وصال گفت: تولید و پخش چنین فیلم هایی در فضای مجازی کار خوب و پسندیده ای است که به همت مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور تدارک دیده شده است و این عمل باعث خواهد شد که جوانان و نوجوانان ما با علمای اهل سنت و چهره های دینی، علمی، فرهنگی و آموزشی بیشتر آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه، ترویج فرهنگ قرآنی، زندگی قرآنی، اعمال اسلامی، اهمیت دین مبین اسلام، اطاعت و عبادت خداوند متعال، کمک به ایتام و نیازمندان، تکریم والدین باید از موضوع های تهیه این فیلم ها باشد، گفت: لازم است از اساتید دانشگاهی، نویسندگان، اهل قلم و چهره ای علمی اهل سنت نیز استفاده شود تا با ارائه مطالب به روز به تمام مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان خیر برساند.

آخوند کر همچنین با اشاره به فضای مجازی گفت: جلوی علم و تکنولوژی را نمی توان گرفت بلکه می توان به عنوان فرد مومن و مسلمان و آن کسی که ایمان به خدای یگانه دارد، از نکات مفید و آموزشی آن استفاده و بهره لازم را برد.

وی تصریح کرد: خداوند متعال نیز فرمایش کرده است که از اعمال و کارهای خوب و پسندیده می توان بهره برد و از اعمال ناشایست باید دوری کرد.

امام جمعه اهل سنت بندرترکمن خاطر نشان کرد: فضای مجازی هم از این قائده مستثنی نیست و هم مطالب و برنامه های ارزشمند و مفید دارد و هم مطالب و برنامه هایی دارد که باید از آن دوری کرد.

این روحانی اهل سنت با اشاره به اینکه، ما اگر در دور ترین نقاط کشور و استان و حتی در صحرای بی آب و علف هم باشیم فضای مجازی ممکن است باشد، اظهار نمود: ما نمی توانیم از فضای مجازی فرار کنیم بلکه می توانیم تدابیری بیاندیشیم که بتوانیم اهداف اسلام، فرهنگ قرآنی اسلامی و اخلاق اسلامی را در آن ترویج بدهیم.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۰۰

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75279

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک