قیمت گوسفند قربانی در عید قربان 1397کشاورزی و دامپروری- ترکمن نیوز- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گلستان گفت: امسال ۱۱۵ هزار راس دام سبک و سنگین برای خرید نیکوکاران و اقشار مختلف مردم استان در روزعید قربان در مراکز فروش عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رحمت اله سمیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران،  اظهار داشت: از این تعداد ۱۱۰ هزار راس گوسفند پرواری و بقیه دام سنگین و تعدادی شتر است.
به گفته وی، این دام ها از روز یکشنبه در مراکز عرضه دام زنده نذری در میدان های معرفی شده توسط شهرداری های سطح استان و با نظارت شبکه های دامپزشکی به فروش می رسد.
وی افزود: علاوه بر این تهیه گوشت قرمز درحال پیگیری و توزیع مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۶۹ هزار ریال و مرغ گرم با قیمت هر کیلوگرم ۹۴ هزار ریال برنامه ریزی شده و از طریق فروشگاه ها به هم استانی ها عرضه می شود.
سمیعی گفت: گروه های دامپزشکی گلستان برعرضه دام زنده و نیز گوشت قرمز و سفید عرضه شده در فروشگاه های سطح استان نظارت دارند.
به گزارش ایرنا گفته می شود اکنون هر کیلوگرم گوسفند زنده بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ هزار ریال معامله می شود.
استان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان در شمال کشور واقع است، دراین استان به دلیل زیست اقوام گوناگون از جمله قوم ترکمن اهل سنت، برگزاری باشکوه عید قربان و ذبح قربانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و نیکوکاران از چند روز مانده به برگزاری این آئین معنوی نسبت به تهیه دام قربانی اقدام می کنند.
در این روزها فروشگاه های سطح شهر و میدان های فروش دام در مناطق ترکمن نشین استان گلستان از جمله گنبدکاووس، بندرترکمن، آق قلا و کلاله از حال و هوای خاصی برخوردار است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۵

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33285

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک