نور قلی پور نماینده غرب گلستان 300x210 - قیمت مواد اولیه مورد نیاز قطعه سازان اصلاح شودترکمن نیوز:  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تعیین قیمت مواد اولیه داخلی بر اساس قیمت‌های جهانی را نیازمند مطابقت بازار داخلی با شرایط بازارهای جهانی دانست.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رامین نورقلی‌پور در خصوص درخواست قطعه‌سازان مبنی بر اصلاح قیمت مواد اولیه بر اساس قیمت‌های جهانی اظهار داشت: تعیین و فروش مواد اولیه بر اساس قیمت‌های جهانی در صورتی منطقی خواهد بود که فعالیت بازار داخلی منطبق با شرایط بازار بین‌المللی بوده و بر همان اساس ادامه فعالیت امکان‌پذیر باشد.

وی افزود: فروش مواد اولیه داخلی به قطعه‌سازان بر اساس قیمت‌های جهانی، به افزایش قیمت قطعات می‌انجامد که همین امر بر روی قیمت تمام شده خودرو نیز تاثیر مستقیم خواهد داشت.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش قیمت مواد اولیه داخلی بر اساس قیمت‌های جهانی و فوب خلیج فارس، تعادل قیمت‌ها در بازار خودرو و شرایط این بازار را بر هم خواهد زد، گفت: به اعتقاد بنده، در بدو امر، می‌بایست خود را با شرایط بازارهای جهانی تطبیق دهیم و سپس قیمت‌ها را بر اساس قیمت‌های جهانی تعیین نماییم.

نورقلی‌پور در خصوص تصمیم ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش قیمت خودرو بیان کرد: باید بپذیریم که قیمت تمام شده خودروهای تولیدی بسیار بیشتر از آن قیمتی است که در حال حاضر از درب کارخانه به فروش می‌رسد و تداوم این روند، خودروسازان را متحمل ضرر هنگفت ناشی از افزایش شدید نرخ تورم و تفاوت فاحش نرخ ارز در برابر ریال نموده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: قیمت‌گذاری دستوری به همراه تورم ایجاد شده، یکی دیگر از عوامل ورود خسارت به خودروسازان است که نیازمند تغییر و تعدیل است تا قیمت‌ها با بازار خودرو متعادل شود.

خبر خودرو

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۵:۰۰

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75182

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک