13980505000721 Test PhotoN 300x192 - قهرمانی گلستان در مسابقات دوومیدانی بانوان کشورتورکمن نیوز: تیم دو و میدانی بانوان استان گلستان با کسب چهار مدال طلا به مقام قهرمانی مسابقات قهرمانی کشور در این رشته دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دو و میدانی همچون ژیمناستیک و شنا از جمله رشته‌های مادر به شمار می‌آید که عمده ورزشکاران سایر رشته‌ها که قصد دارند با بدنی آماده و ورزیده‌تر به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه دهند حتما چند سالی را به فعالیت در این رشته مشغول می‌شوند. استان گلستان در رشته دو و میدانی به ویژه در بخش بانوان در سطح کشور حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و ورزشکاران بسیار پرافتخاری در بخش‌ها و ماده‌های مختلف این رشته در شهرستان‌های مختلف از جمله گنبدکاووس مشغول به فعالیت هستند.

در روزهای گذشته مسابقات قهرمانی کشور رشته دو و میدانی در بخش بانوان در ورزشگاه آفتاب انقلاب شهر تهران با حضور تیم‌های مختلفی از سراسر کشور برگزار شد که پس از پایان مسابقات و اهدای مدال‌ها به قهرمانان هر رشته تیم استان گلستان موفق شد با کسب چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز و مجموع ۶ مدال بر سکوی قهرمانی این رقابت‌ها ایستاده و جام قهرمانی را تصاحب کند.

در این دوره از مسابقات تیم‌های استان خراسان‌رضوی با کسب سه مدال طلا، هشت مدال نقره و یک مدال برنز در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم «تهران الف» نیز با کسب سه مدال طلا، سه مدال نقره و دو مدال برنز بر سکوی سوم مسابقات ایستاد.

* «جواهر زمانی» و «آیلین بابکی» دومیدانی‌کار گنبدی که موفق به کسب مدال طلا شدند

بانوان ورزشکار گلستانی که در این مسابقات موفق به کسب مدال طلا شده‌اند به ترتیب «الناز کمپانی» در رشته ۱۰۰ متر با مانع، «حمیده اسماعیل‌نژاد» در ۱۰۰ متر، «آیلین بابکی» در پرش از ارتفاع و «جواهر زمانی» در رشته پرش سه گام بودند که خانم‌ها «جواهر زمانی» و «آیلین بابکی» از ورزشکاران شهرستان گنبدکاووس هستند.

مراسم اهدای مدال و جام نفرات و تیم‌های قهرمان با حضور مجید کیهانی رئیس فدراسیون، هاشم صیامی دبیرکل فدراسیون، پریسا بهزادی نایب رئیس بانوان فدراسیون، عباس فتحی مسئول کمیته مسابقات فدراسیون، حسین شایان عضو سازمان تیم‌های ملی فدراسیون، علی ایرجی رئیس هیأت دو و میدانی استان تهران و تنی چند از دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات از استان‌های مختلف برگزار شد.

 

گردآوری: گروه خبری تورکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:farsnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۶

۰۶ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58359

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک