والیبال-ترکمن نیوز- تیم والیبال جوانان ایران قهرمان آسیا شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در روز پایانی نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ امشب به وقت تهران تیم های ایران و کره جنوبی در فینال به مصاف هم رفتند.

ملی پوشان جوان کشورمان که پیش از این سابقه ۵ قهرمانی را در کارنامه خود داشتند، برابر پرافتخارین تیم تاریخ این رقابت ها یعنی کره جنوبی با ۶ قهرمانی ایستادند.

شاگردان عطایی که در دور مقدماتی یک بار ۳ بر صفر از سد کره جنوبی گذشته بودند، بار دیگر در فینال رودرروی این تیم قرار گرفت. بلندقامتان کشورمان در سایر بازی ها نیز چین، هند، قزاقستان و تایلند را برای رسیدن به فینال از پیش رو برداشتند و سهمیه مسابقات جهانی سال آینده را با صعود به فینال به دست آورده بودند.

بازیکنان تیم والیبال جوانان ایران امروز هم با انگیزه بالایی وارد زمین شدند تا یک قهرمانی دیگر را برای والیبال کشورمان در کشور بحرین رقم بزنند. قبل از این در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۱۴ به میزبانی بحرین و همچنین رقابت های جهانی نوجوانان ۲۰۱۷ ایران توانسته بود ۲ بار به مدال طلا دست پیدا کند. این بار هم رنگ مدال ایران در کشور بحرین طلایی بود تا این سه گانه تکمیل شود.

ایران این مسابقه را با نتیجه ۳ بر صفر(۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۸) از حریف شرق آسیایی خود در حالی برد که جو سالن به خاطر حضور تعدادی از تماشاگران کره ای به سود تیم حریف بود.

یکی از نکات جالب و تحسین برانگیز درباره تیم جوانان ایران این بود که در طول ۶ مسابقه ای که در این تورنمنت برگزار کرد، فقط یک ست در بازی با تایلند به حریف داد و سایر بازی ها را با نتیجه ۳ بر صفر به سود خود پایان داد.

گزارش تصویری جشن قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان در آسیا

بهترین بازیکنان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا معرفی شدند؛ حضور چهار نماینده از ایران

🌟 بهترین دریافت کننده: مرتضی شریفی از ایران
🌟 بهترین دریافت کننده دوم: پوریا یلی ایران
🌟 بهترین مدافع: نوامپارا از تایلند
🌟 بهترین مدافع دوم: مهران فیض از ایران
🌟 بهترین پشت خط زن: علی زاهد از عراق
🌟 بهترین پاسور: چوی ایکج از کره جنوبی
🌟 بهترین لیبرو: پارک از کره جنوبی
🌟 ارزشمندترین بازیکن: امیرحسین اسفندیار از ایران

 

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

 

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۵

۰۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29811

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک