قطار از گرگان به اینچه برون پذیرای مهمانان نوروز 98گلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ کشور گفت: قطار گرگان – اینچه برون با بلیط ۲۰ هزار ریالی در تعطیلات نوروز پیش رو، آماده جابجایی گردشگران برای حضور در بازارچه های مرزی و دیدن تالاب های بخش مرزی داشلی برون در شرق استان گلستان است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛محمدرضا قربانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزازی جمهوری اسلامی اظهار داشت: در این ایام قطار گردشگری با ریل باس‌های گرگان به اینچه برون علاوه بر دوشنبه و جمعه، در روز‌های پنجشنبه نیز اقدام به جابه جایی مسافران خواهد کرد.
وی افزود: مسافران و گردشگران می‌توانند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رجا و همچنین دفاتر و آژانس‌های مسافرتی که زیر مجموعه راه آهن هستند بلیت این سفر را خریداری کنند.
وی افزود: در صورت افزایش تقاضا، تردد قطار در مسیر گرگان – اینچه برون، در روزهای بیشتری انجام خواهد شد.
بگفته وی زمان حرکت قطار از گرگان ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه و زمان برگشت نیز ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه است .
اینچه برون به عنوان مرکز بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس و در همسایگی جمهوری ترکمنستان ۸۰ کیلومتر با شهرهای گنبدکاووس و نیز گرگان مرکز استان گلستان فاصله دارد.
اینچه برون که به مرز پُل نیز مشهور است، یک نقطه مهم اتصال و آمد و شد مرزی بین ایران و جمهوری ترکمنستان به شمار می رود.
علاوه بر بازارچه مرزی اینچه برون، وجود مراتع سر سبز و تالاب های بین المللی آلاگل، آلما گل و آجی گل، جاذبه های گردشگری این منطقه را دو چندان کرده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۲

۲۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49102

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک