استاندار گلستان در خصوص همراهی با وزیر جهاد کشاورزی در سفر به قزاقستان:

گلستان 4 300x198 - قزاقستان ظرفیت مناسبی برای کشت فراسرزمینی استتورکمن نیوز: استاندار گلستان در خصوص سفر به کشور قزاقستان اظهار کرد: این سفر در راستای از سرگیری فعالیت کمیسیون اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان بود که پس از چند سال فعالیت خود را دوباره آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از استانداری گلستان، هادی حق شناس اظهار کرد: در این سفر پیرامون موضوعات مختلف علمی, فنی, گمرکی, کشاورزی و صنعتی تبادل نظر صورت گرفت و ترکیبی از معاونان وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت معدن تجارت, بانک ها و اتاق بازرگانی نیز حضور داشتند.
وی افزود: از جمله موضوعات مهم برای گلستان در این سفر رونق بخشی به مسیر ریلی ایران _ ترکمنستان و قزاقستان بود و همچنین تامین دان برای مرغداری ها و در عین حال خط هوایی گرگان _اکتایو بود.
استاندار گلستان با اشاره به دیدار با نخست وزیر قزاقستان یادآور شد: گلستان دارای ظرفیت های کشاورزی, شیلات, مرز و راه آهن اینچه برون و کشت گلخانه ای است و می تواند مراودات خوبی با قزاقستان داشته باشد.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: یکی از ظرفیت های قزاقستان وجود زمین های بسیار برای کشت فرا سرزمینی است و اگر این تمایل در کشاورزان گلستان وجود داشته باشد, زمینه این همکاری فراهم است.
لازم به ذکر است دکتر حق شناس با همراهی وزیر جهادکشاورزی و هیاتی اقتصادی, کشاورزی بازرگانی بامداد پنج شنبه در سفری دو روزه راهی قزاقستان شده بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۵

۰۸ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62403

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک