ترکیه 300x240 - قرارداد حمایت از سرمایه‌گذاری‌ بین ازبکستان و ترکیه اجرا شدترکمن نیوز:  قرارداد ازبکستان و ترکیه در مورد تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری‌ به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این قرارداد در تاریخ ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی در سفر «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان به ترکیه امضا شده است. این قرارداد جایگزین قرارداد بین دولتی قبلی از تاریخ ۲۸ آوریل سال ۱۹۹۲ میلادی می‌شود.

این قرارداد پایه حقوقی حمایت از سرمایه‌گذاران را مشخص، جذب سرمایه‌گذاری و فناوری‌ را تسهیل و ارسال آزاد حواله‌های پولی را ممکن می‌کند.

همچنین انتظار می‌رود این قرارداد جذابیت سرمایه‌گذاری ازبکستان و ترکیه را برای سرمایه‌گذاران بالقوه خارجی افزایش دهد.

مبادلات بازرگانی این دو کشور در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۲۶٫۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل در سطح ۲ میلیارد و ۲۱۲ میلیون دلار قرار گرفته است.

هم‌اکنون در ازبکستان بیش از ۱۳۰۰ شرکت مشترک با سرمایه‌گذاران ترک فعالیت می‌کنند.

امروز در ازبکستان با حضور شرکت‌ها و بانک‌های ترکیه طرح‌های بزرگی مانند تولید فناوری‌های پیشرفته، مدرنیزه کردن زیربناهای انرژی، حمل‌ونقلی و مخابراتی، نظامی و گردشگری اجرا می‌شود.

ترکیه استقلال این کشور را در تاریخ ۱۶ دسامبر سال ۱۹۹۱ میلادی به رسمیت شناخت و در تاریخ ۴ مارس سال ۱۹۹۲ میلادی روابط دیپلماتیک برقرار کرده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۱

۲۳ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78916

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک