حافظ بوشهری قرآن کریم:

حافظ بوشهری قرآن کریماخبار فرهنگی- تورکمن نیوز حافظ و روحانی بوشهری ۲۰ جزء قرآن کریم، گفت: قرآن کریم به مثابه بارش رحمت و عنایت الهی برای همه موجودات جهان هستی است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ «عبدالله روستایی» در حاشیه برگزاری ششمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در گرگان، اظهار کرد: چند ماه قبل از برگزاری مسابقات دوره گذشته در بوشهر، بارانی نباریده بود؛ ولی با برگزاری پنجمین دوره این مسابقات، خداوند درهای رحمت خودش را گشود و با نازل کردن باران تمامی منطقه را از رحمت و برکات خویش سیراب کرد.
به گفته وی؛ مانوس شدن و نزدیکی به قرآن باعث ایجاد محبت و گسترش مهربانی در بین افراد جامعه می شود.

امام جماعت مسجد ابوبکر صدیق دهستان اخند بوشهر با اذعان بر اجر و ثواب فراوان برگزاری این مسابقات در گرگان، تصریح کرد: به فرموده رسول گرامی اسلام (ص):«هر کسی که حرفی از قرآن بخواند به اندازه ۱۰ نیکی در نامه اعمالش ثبت می شود و بهترین افراد امت من کسانی هستند که قرآن را می آموزند و به دیگران نیز تعلیم می دهند».
وی، افزود: هر پیامبری با معجزه ای آمد و رفت؛ ولی معجزه خاتم الانبیاء کتابی است که تا ابد است و هیچ وقت به ورطه فراموشی سپرده نمی شود.
به گفته وی؛ بعد از نبی مکرم اسلام (ص)، این حافظان قرآن هستند که کلام وحی را در سینه خود حفظ و از آن در مقابل دشمنان مراقبت می کنند.
روستایی با یادآوری اینکه حافظان و قاریان قرآن کریم همیشه باید در حال قرائت و خواندن کتاب الهی باشند، گفت: حافظی که قرآن را زیاد می خواند به دنبال اعمال نیک است و با کسب خشیت الهی جایگاهی در پیشگاه الهی دارد که حتی فرشتگان نیز به آن غبطه می خورند.
وی، ادامه داد: به عنایت الهی طی ۲ ماه ۲۰ جزء قرآن کریم را حفظ نمودم و لطف خداوند شامل حال این حقیر شده است.
به گفته وی؛ امسال ۱۲ نفر از طلاب و روحانیون اهل سنت بوشهری در این دوره از مسابقات حضور دارند و کسانی که سعی و تلاش بیشتری کرده اند در این مسابقات نیز موفق تر خواهند بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۰

۱۴ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47157

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک