قدردانی سرمایه‌گذاران خارجی از رئیس جمهور ازبکستان به دلیل ایجاد شرایط مطلوب در طول همه‌گیری ویروس کروناترکمن نیوز:  سرمایه گذاران خارجی از رپیس جمهور ازبکستان به دلیل ایجاد شرایط مطلوب در طول همه گیری ویروس کرونا تشکر و قدردانی کردند.

به گزارش خبرگزاری ترکمن‌های ایران،  اقدامات گسترده ای توسط رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف در ازبکستان صورت گرفته است. همچنین تلاشهای وی برای حمایت از اقتصاد، بویژه تجارت داخلی و خارجی در دوره همه گیری کرونا ویروس مورد توجه سرمایه گزاران خارجی قرار گرفته است.
محمد تقی خلیکی رئیس شرکت ایرانی “گروه کارخانجات احسان میبد” (EMG) خاطرنشان کرد: در شرایطی که شرکت وی در یک دوره همه گیر دچار شرایط سختی شده بود، دستورات رئیس جمهور ازبکستان “درباره اقدامات اولویتی برای کاهش تأثیر منفی کرونا ویروس بر اقتصاد ” و ” اقدامات بیشتر برای حمایت از بخشهای اقتصادی جامعه و مشاغل در طول همه گیری کرونا ویروس” نه تنها برای او بلکه برای همه سرمایه گزاران خارجی که در ازبکستان فعالیت می کنند نیز به یک رویداد مهم تبدیل شد.
به گفته وی، تمدید مدت بازپرداخت وام به ارزش ۷٫۲ میلیون دلار به مدت ۵ ماه و به تعویق افتادن کلیه پرداخت های دیگر آن به مدت ۶ ماه، حمایت به موقع از سرمایه گزاران خارجی بود.
به عنوان مثال: شرکت ایرانی تولید کاشی و سرامیک “EMG” که در سال ۲۰۱۷ در منطقه یوکاری چیرچیک در منطقه تاشکند تأسیس شد.
مجموع پروژه سرمایه گذاری این شرکت ۲۰ میلیون دلار آمریکا است. ۱۰٫۵ میلیون دلار آن سرمایه گزاری مستقیم خارجی است و مابقی آن ۷٫۲ میلیون دلار به عنوان وام از “ASIA ALLIANCE BANK” دریافت شده است.
به گفته وی، با توجه به این مصوبات و حمایت به موقع دولت ازبکستان، اکنون شرکت او با موفقیت در حال غلبه بر وضعیت دشوار فعلی است.
لازم به ذکر است که سرمایه گزار ایرانی از سیاست عاقلانه ای که رئیس جمهور ازبکستان دنبال می کند، و همچنین از رویکرد مسئولانه دولت و دستگاههای دولتی مربوطه در قبال وظایف خود بسیار استقبال می کند.
خلیکی ادامه داد: گروه EMG به عنوان یک سرمایه گزار، با تکیه بر جمله “همه ما در یک منطقه واحد جهان زندگی می کنیم” و ازبکستان را میهن خود می دانیم، از تمام فرصت های موجود در بازار کشور که توسط مقامات مسئول دولتی حمایت می شود، بهره مند می شویم.
تاجر ایرانی بار دیگر خاطرنشان کرد که وی به دنبال سرمایه گزاری بیشتر در کشور ازبکستان است و قصد دارد مشاغل جدیدی ایجاد کند.
آقای خلیکی از طرف خود و به نمایندگی از همه کارآفرینان ازبکستان به رئیس جمهور ازبکستان، وزارتخانه ها و ادارات مربوطه و همچنین رئیس بانک “ATSIA ALLINSE BANK” ابراز قدردانی نمود.
با توجه به وضعیت مطلوب سرمایه گزاری در ازبکستان، آقای خلیکی اظهار داشت که در آینده قصد دارد پروژه های بزرگتری را نیز در این کشور اجرا کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۰

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76978

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک