قدرت رسانه های آزادیادداشت-ترکمن نیوز-  رسانه ها یکی از عرصه هایی است که نیاز انسانها به آن از نان شب هم واجبتر است. رسانه ها چه رسانه های مکتوب مانند روزنامه و مجله و کتاب، چه صوتی مانند رادیوی مستقل، چه تصویری مانند تلویزیون غیر دولتی و چه فضای مجازی

مانند اینترنت که در درون آن پیام رسانهایی مانند تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، تویتر، واتساب ووایبر و… قرار دارند. انحصارها را می شکنند وبیشتر به نفع مردم عمل می کنند تا به ضرر آنها.

در جایی که همه حضور داشته باشند دروغ گفتن و فریب دادن مشکل می شود. اگر هم اتفاق بیفتد عیان کردن و کشف حقیقت ماجرا زیاد سخت نخواهد بود.

اخیراً در فضای مجازی عنوان شده بود، بستگان نزدیک یکی ازمقامات عالی رتبه کشور به معاونت یکی از وزارتخانه ها منصوب شده بود با واکنش منفی مردم در فضای مجازی و نهادهای مدنی مواجه و مجبور به استعفا شده است.

چون این کار نه به خاطر شایستگی بلکه تنها به صرف وابستگی فامیلی صورت گرفته بود. کسی که به خاطر افکار
عمومی به جای اینکه به خطای خود اصرار کند از آن صرف نظر نماید خود کار خوبی است باید از آن قدردانی کرد.

این طلیعه ی مبارکی در کشور است که به خاطر اعتراض و ناعادلانه دانستن افکار عمومی از مقام خود کناره گیری می کند مگر اینکه توجیه بسیار قوی برای کار خود نداشته باشد.

در نهایت فضای مجازی و رسانه های آزاد به قداست سازی و قدسی گرایی فامیل پرستی مهر خاتمت زند کار بسیار بزرگی است. آن موقع است می توانیم ادعا بکنیم، پیروزی نهایی که همان شفافیت و پاسخگویی و مسئولیت پذیری در مقابل قدرت است اندکی نزدیک شده ایم.

نوشته:امان محمد خوجملی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۶

۲۹ آذر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک