قبل از انقلاب به اهل سنت توجهی نمی شد/ امکانات فعلی و توسعه مراوه تپه را مدیون انقلاب هستیممراوه تپه-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت مراه‎وتپه با بیان اینکه رژیم پهلوی به اهل سنت توجهی نداشت، گفت: ساخت مسجد و توجه به مسائل دینی اهل سنت در انقلاب اسلامی رونق پیدا کرد و امکانات فراوان فعلی و توسعه مراوه تپه را مدیون انقلاب اسلامی هستیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از شبستان ، دردی آخوند غراوی امروز(چهارشنبه ۱۰ بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: انقلاب اسلامی نور خاصی برای ملت ایران داشت و قبل از انقلاب این میزان توجه به مردم وجود نداشت.

وی ادامه داد: در پیش از انقلاب اسلامی در شهرستان مراوه‎تپه که آن زمان یک بخش بود توجهی نشد گرچه خود مراوه‎تپه نام شهر را یدک می‎کشید ولی امکاناتش در حد یک روستا بود.

آخوند غراوی با بیان اینکه زیرساخت‎های برق، گاز و تلفن در شهرستان مراوه‎تپه گسرتش یافته است، افزود: امروز شاهد فعالیت حوزه علمیه در این شهرستان داریم و بیمارستانی در این منطقه در دست ساخت است و اینگونه امکانات در پیش از انقلاب وجود نداشت.

وی با بیان اینکه امام خمینی(رحمه الله علیه) یک انسان عادل بود، افزود: امام خمینی(رحمه الله علیه) اتکا به خدا داشت و وقتی خرمشهر آزاد شد بیان کرد که خرمشهر را خدا آزاد کرد چرا که امام (رحمه الله علیه) یک انسان ریاه‎کار نبود.

امام جمعه اهل سنت مراه‎وتپه با بیان اینکه در آخر نماز امام خمینی(رحمه الله علیه) و انقلاب اسلامی را دعا می‎کنم، افزود: در پیش از انقلاب توجه به مردم وجود نداشت و هر برکتی که در شهرستان شاهد هستیم را پس از انقلاب اسلامی شاهد بودیم.

آخوند غراوی با بیان اینکه باید شکر این انقلاب را داشت تا نعمت‎های ما افزون شود، افزود: امام خمینی(رحمه الله علیه) یک انسان مخلص به خدا بود و لذا پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۴

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44649

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک