شهرداران گلستان 1024x640 - قانون مالیات ارزش افزوده شهرداری‌ها افزایش می‌یابدترکمن نیوز:  معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: قانون مالیات ارزش افزوده شهرداری‌ها از سه درصد به چهار درصد افزایش یافته و این کمک خوبی به شهرداری‌ها خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حسین رجب صلاحی در گردهمایی شهرداران استان گلستان در گنبدکاووس اظهار کرد: امسال سهم شهرداری‌های کشور از محل سه درصد دریافتی مالیات برارزش افزوده، ۲۳۰ هزار میلیارد ریال است که این رقم در سال آینده به ۳۰۰ تا ۳۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

وی افزود: آئین نامه اصلاحی شهرداری ها در حوزه ساماندهی وضعیت کارکنان در حال انجام بوده و در این اصلاح کارکنان قراردادی به پیمانی تغییر وضعیت خواهند داد.

رجب صلاحی اضافه کرد: علاوه بر این در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کمک ها و منابع درآمدی خوبی برای شهرداری‌ها و دهیاران پیش بینی شده که افزایش منابع مالی اوراق مشارکت حوزه حمل و نقل و باز آفرینی شهری از ۸۰ به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال، پیش بینی ۶۰ هزار میلیارد ریال یارانه قیر که ۱۷ درصد آن سهم شهرداری‌ها است، افزایش سهم یارانه بلیط (جرائم رانندگی) از چهار به ۱۰ هزار میلیارد ریال، کمک به مدیریت پسماند استان‌های شمالی از سه هزار به سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و افزایش کمک به خرید تجهیزات آتش نشانی از ۲ هزار و ۸۵۰ به سه هزار ۸۵۰ میلیارد ریال بخشی از این کمک‌ها و منابع دولتی است.

وی گفت: طی حکمی از سوی وزارت راه و شهرسازی شهرداری‌ها موظف شدند تا در خارج از حوزه خود و برای بهسازی مناطق حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم هزینه کنند که با توجه به کاهش اعتبارات و مشکلات شهرداری‌ها در تلاش هستیم تا این حکم را حذف و اصلاح کنیم.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: ۱۴ اسفند ماه امسال همانند ۲۷ آذر ماه فاز دوم پروژه‌های شهری شهرداری‌ها در پنج شهر کشور به صورت همزمان افتتاح می‌شود که تلاش داریم یکی از این شهرها گرگان با افتتاح پروژه ساختمان پارک علم و فناوری شهرداری باشد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۶:۵۴

۱۸ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88226

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک