قانونی جهت پیشگیری از توهین به مقدسات اهل سنت تصویب شودگنبدکاووستورکمن نیوز امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس درخواست تصویب قانونی جهت پیشگیری از توهین به مقدسات اهل سنت شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آخوند عبدالکریم جاور روز جمعه ۱۰ خرداد ماه با اشاره به توهین ها و هتک حرمت های مکرر در برخی برنامه های زنده صدا و سیمای جمهوری اسلامی و نیز برخی دانشگاه ها به مقدسات اهل سنت و جماعت خواستار تدبیر جدی و تصویب قانونی درجهت پیشگیری از اینگونه رفتارها شد.

وی اظهار داشت: اخیرا در شبکه ۵ صدا و سیمای جمهوری اسلامی شخصی بی معرفت و ناآگاه با عنوان مداح اهل بیت به اصحاب پیامبر(ص) خلفای ثلاثه حضرت ابوبکر صدیق، عمر فاروق، عثمان ذوالنورین و ام المومنین حضرت عایشه (رض) هتاکی و بی حرمتی کرده و احساسات یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مسلمان اهل سنت جهان را جریحه دار کردند.

آخوند جاور با بیان اینکه درحکومتی که همه مسئولان یک صدا از همدلی و وحدت سخن می گویند چرا اجاره داده می شود یک دلقک در صدا و سیمای نظام به مقدسات اهل سنت توهین کند اظهار داشت:
وی افزود: این شخص مداح اهل بیت نیست بلکه برعکس هتاک اهل بیت اند.

وی با استناد به آیات قرآن کریم گفت: در قرآن دو بار از کلمه اهل بیت استفاده شده که در هر دو آیت مراد، همسر پیامبران بوده است. یک آیه برای سارا همسر حضرت ابراهیم (ع) و آیه دوم نیز همسر پیامبر(ص) بوده است.

آخوند جاور تصریح کرد: برای پاکی و صداقت ام المومنین حضرت صدیقه عایشه (رضی) ۱۸ آیه در سوره نور نازل شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: ابوبکر صدیق (رضی) پس از رحلت پیامبر(ص) در حساس ترین و بحرانی ترین شرایط دنیای اسلام را با بصیرت و درایت هدایت کردند و درمقابل منافقین و یهودیان ایستادند.

آخوند عبدالکریم جاور افزود: در دو سال خلافت ایشان حضرت عمر فاروق، عثمان ذوالنورین و علی کرم الله وجهه در کنار و پشتیبان ایشان بودند.

وی اظهار داشت: ده سال حضرت عمر فاروق (رضی) خلافت جهان اسلام را با عدالت پیش بردند و عدالت عمر (رضی) در دنیا زبانزد شد و سپس با شجاعت، گذشت و حیای حضرت عثمان و بی باکی، آگاهی و علم حضرت علی(ع) اسلام در دنیا رشد و گسترش یافت.

آخوند جاور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ وحدت بین اقوام و مذاهب اظهار داشت: اهل سنت بخصوص مردم ترکمن صحرا دلسوز نظام اند و در همه صحنه ها حضور فعال دارند. نمونه بارز آن راهپیمایی امروز در روز جهانی قدس است که مردم ترکمن به ندای رهبر لبیک گفتند و شاهد حضور حداکثری آنان بودید.

وی با حساس و مهم توصیف کردن حفظ وحدت و همبستگی پیروان مذاهب اسلامی اظهار داشت: طرح مسائل تفرقه انگیز و توهین به مقدسات مذاهب اسلامی، به مثابه زدن جرقه در انبار باروت است و مسئولان بایستی با اتخاذ تدابیر مناسب اجازه ندهند جرقه اختلافات مذهبی در جامعه زده شود.

آخوند جاور افزود: به نمایندگی از سوی مردم ترکمنصحرا تقاضا دارم اولا” از طریق وسایل ارتباط جمعی نسبت به معرفی و آشنایی مردم ایران با مقدسات اهل سنت روشنگری و اطلاع رسانی صورت پذیرد. دوم اینکه مسئولین محترم نظام برای پیشگیری از تکرار اینگونه توهین ها قانونی تصویب نمایند تا چنانچه کسی به مقدسات اهل سنت توهین کرد بر اساس آن قانون مجازات شود

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در انتهای سخنان خود از پیگیری و اقدامات مناسب مسئولان قوه قضائیه، صداو سیما، نمایندگان اهل سنت مجلس و علمای دین در برخورد با فرد هتاک به خلفای راشدین و ام المومنین (رض) تقدیر تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که چنین مسائلی در آینده تکرار نشود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۵۲

۱۱ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54401

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک