امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمن:

امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمناخبار فرهنگی- تورکمن نیوز امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمن، گفت: قاریان و حافظان قرآن کریم از مهمترین افراد عامل به وحدت و همدلی در جامعه هستند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «آخوند عبدالجبار میرابی» در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در گرگان، اظهار کرد: اهل قرآن، کلام الله مجید را نماد وحدت بین مسلمین می دانند و خودشان نیز با اعتقاد به این موضوع، در این راه قدم برمی دارند.
به گفته وی؛ خط مقدم تبیین و ترویج اتحاد و انسجام اسلامی بر عهده قاریان قرآن کریم است.

امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمن با اعلام اینکه مبانی و مفاهیم آیات قرآن بوسیله لحن و صوت زیبای قرآنیان متجلی می شود، تصریح کرد: رسول مکرم اسلام (ص) فرموده اند: «اهل قرآن اهل الله هستند و در درگاه ایزد متعال صاحب جایگاه رفیعی هستند.
وی، افزود: قرآن نعمت بزرگ خداوند برای تمامی انسان ها است که با بهره مندی از این نعمت بزرگ به فلاح و رستگاری نائل می شوند.
به گفته وی؛ قرآن عامل نجات امت اسلامی بوده است و این امر در صدر اسلام به خوبی مشاهده شده است.
آخوند میرابی با بیان اینکه قرآن به تنهایی و بدون وجود نازنین پیامبر اسلام (ص) نمی توانست در قلوب انسان ها وارد شود، گفت: قرآن بدون پیامبر اسلام (ص) همانند تک دستی است که هیچ صدایی از خود ندارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۴

۱۸ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47728

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک