گلستان 1 300x260 - فوت ۵ نفر در گلستان بر اثر ابتلا به آنفلوآنزاتورکمن نیوز:  رییس مرکز بهداشت گلستان با بیان اینکه تا کنون مرگ ۵ بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در استان به ثبت رسیده است، گفت: گلستان جزو ۵ استان نخست در شیوع این بیماری است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سراج‌الدین عارف نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: آنفلوآنزا یک بیماری ویروسی است که در فصول سرد سال شایع می‌شود و همه گروه‌های سنی را درگیر می‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط اپیدمی آنفلوآنزا در استان وجود دارد، گفت: گلستان جزو ۵ استان نخست کشور در شیوع این بیماری است و اقدامات لازم برای پیشگیری و کنترل این بیماری در دستور کار قرار دارد.

عارف نیا بیان داشت: تعداد موارد بستری از ابتدای مهر تا روز گذشته ۷۲۵ نفر بوده است و در این بین ۵۸۷ نمونه‌برداری شده که ۴۷ مورد آنفلوآنزای قطعی داشتند. علاوه براین ۲۵۱ مورد بستری‌شدگان دارای بیماری‌های زمینه ای بودند.

رئیس مرکز بهداشت استان با بیان اینکه کمبود دارویی در استان وجود ندارد، گفت: داروی تامیفلو به اندازه کافی در استان وجود دارد و واکسن هم به اندازه کافی در استان فراهم شده است.

وی بیان کرد: افراد پرخطری که حتماً باید از واکسن استفاده کنند افراد دارای بیماری زمینه‌ای، کودکان زیر ۵ سال و افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار و افراد دارای نقص در سیستم ایمنی بدن هستند.

عارف نیا با بیان اینکه از همه کسانی که احساس نفس تنگی دارند می‌خواهیم سریعاً به مراکز درمانی مراجعه کنند، گفت: عدم استفاده خودسرانه از آنتی‌بیوتیک، استراحت در منزل، مصرف تب بر و مصرف مایعات به میزان کافی ازجمله مواردی است که به بیماران مبتلا به این بیماری توصیه می‌شود.

رییس مرکز بهداشت گلستان با اشاره به اینکه تاکنون مرگ ۵ نفر در استان بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا تائید شده است، گفت: تمامی این افراد دارای بیماری زمینه‌ای ازجمله دیابت، بیماری قلبی، دیالیز و سن بالا بودند. مرگ به علت کمبود دارو نداشتیم و تمامی این افراد واکسن دریافت کرده بودند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۳

۱۱ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65258

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک