ریاست جمهوری افغانستانترکمن نیوز: کمیسیون شکایات افغانستان اعلام کرد که هیچ شکایتی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری صورت نگرفته است و تمام ۱۸ نامزدان به فهرست نهایی راه پیدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از تسنیم، کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام کرد که فهرست نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را نهایی ساخته و به کمیسیون انتخابات این کشور ارسال کرده است.

این کمیسیون تصریح کرد که از هیچ یک از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور شکایتی صورت نگرفته و تمام ۱۸ نامزد به فهرست نهایی راه پیدا کرده است.

بهمن ماه سال گذشته کمیسیون انتخابات افغانستان از شهروندان این کشور خواست تا شکایت و یا اعتراض خود را درباره نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور به ثبت برسانند.

«زهره بیان شینواری» رئیس کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان اظهارداشت: ما برای ثبت شکایات از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آمادگی داشتیم اما با گذشت ۳ ماه هیچ شکایتی به ثبت نرسیده است.

«محمدقاسم الیاسی» دبیر این کمیسیون نیز تصریح کرد: پرونده نامزدان انتخابات ریاست جمهوری از نظر قانونی و حقوقی مورد ارزیابی قرار گرفته اند و تمام آنها واجد شرایط شناخته شدند.

وی افزود: نامه‌ای به تمام ادارات دولتی این کشور مبنی بر واجد شرایط بودن تمام ۱۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور فرستاده شده است.

البته کمیسیون انتخابات افغانستان تا کنون به صورت رسمی فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام نکرده است.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با چند ماه تاخیر در مهرماه سالجاری برگزار شود.

«اشرف غنی»، «عبدالله عبدالله»، «حنیف اتمر»،‌ «رحمت‌الله نبیل»، «احمدولی مسعود»، «لطیف پدرام»، «غلام‌فاروق جیلانی»،‌ «گلبدین حکمتیار»،‌ «عبدالحکیم تورسن»، «سیدنورالله جلیلی»، «عنایت‌الله حفیظ»، «زلمی رسول»، «نورالحق علومی»، «شهاب حکیمی»، «فرامرز تمنا»، «ابراهیم الکوزی»، «نورالرحمان لیوال» و «شیدامحمد ابدالی» نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۲

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52022

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک