دانشگاه فرهنگیان گنبد کاووس پس از 3 سال وقفه آغاز به کار کرد

تربیت معلم فرهنگیان شهید بهشتی گنبدکاووس 12 300x199 - فعال سازی دانشگاه تربیت معلم به همت نماینده گنبد کاووس و داشلی برون+عکساخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز – تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) شهرستان گنبد کاووس به همت و تلاش مستمر نماینده گنبد کاووس و بخش محروم داشلی برون در سال تحصیلی جاری بازگشایی و با پذیرش دانشجو مجددا آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  قرجه طیار صبح امروز در جمع مسئولین دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی گنبد کاووس و دانشجویان اظهار داشت: تعلیم و تربیت از مهم ترین وظایف معلمین است و تربیت معلم در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش و تحول جامعه سند غیر قابل انکار است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه ارزشمتد معلم افزود: همانطور که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) فرموده اند: معلمی شغل انباست. از این رو معلم نقش بسیار حساس و مهمی در تربیت نسل های آینده دارد و مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده معلمان است.

نماینده گنبد کاووس گفت: دانشگاه تربیت معلم این شهرستان قدمتی ۷۰ ساله دارد که متاسفانه در اثر بی تدبیری های برخی مسئولین کشوری دانشگاه فرهنگیان روبه تعطیل شدن بود و با پیگیری و هماهنگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی توانستیم نه تنها در گنبد کاووس بلکه در سراسر کشور دانشگاه های تربیت معلم را بازگشایی و فعال سازی کنیم.

وی افزود: ساختمان دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی فرسوده شده است و نیاز به احداث ساختمان جدید دارد و با دعوت کمیسیون آموزش و جلساتی که در دو هفته گذشته در استان به خصوص حضور و بازدید اعضا در شهرستان گنبد کاووس داشتیم نتایج خوبی حاصل شد.

قرجه طیار تاکید کرد: در جلسه ای که با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولین داریم پیگیری خواهیم داشت تا ساختمان جدید حداقل با ۲۰ کلاس احداث شود و امکانات و تجهیزات خوبی برای تربیت معلمین فراهم آوریم.

نماینده گنبد کاووس تصریح کرد: از مسئولین حوزه آموزش و پرورش به خصوص دانشگاه فرهنگیان خواستارم تا پیگیر تجهیز دانشگاه تربیت معلم گنبد کاووس باشند و شخصا به عنوان نماینده شما در مجلس شورای اسلامی در هر حوزه ای که لازم بود پیگیری و تلاش خودم را خواهم داشت تا جایگاه تربیت معلم و نقش به سزایی که در جامعه دارد را ارتقاء دهیم.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم شهید بهشتی گنبد کاووس)  ۳ سال پذیرش دانشجوی معلم پیوسته (شبانه روزی) نداشت (سالهای ۹۴-۹۵ و ۹۶) تعطیل بود و با همت و پیگیری های قرجه طیار نماینده پرتلاش گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی مجددا آغاز به کار کرد و پیگیری های وی نه تنها دانشگاه این شهرستان بلکه در سراسر کشور موثر واقع شد و تربیت معلم در شهرستان های دیگر نیز فعال سازی مجدد شد.

دانشگاه شهید بهشتی گنبد کاووس در سال تحصیلی جدید ۲۱۶ دانشجو معلم پیوسته و حدود ۲۰۰ مهارت آموز ماده ۲۸ پذیرش داشته که خود نشان دهنده جایگاه و خواستگاه ویژه این حوزه در بین مردم و مسئولین را نشان گر است.

دانشگاه فرهنگیان محصلینی که دارای دیپلم کامل هستند به عنوان دانشجو پذیرش می کند و با کسب رتبه علمی و مصاحبه برای گزینش قبول و در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل می دهند.

دانشگاه تربیت معلم به لحاظ تولید معلم و پیرامعلمی نقش ویژه دارد و جذب استعدادهای برتر و توانمند؛ بلحاظ روحی و روانی همچنین دارای مهارت های حرفه ای توسط دانشگاه فرهنگیان بسیار حائز اهمیت است.

دانشگاه تربیت معلم صرفا برای احیای معلم است و آموزش در این دانشگاه باید از ابعاد و سطوح مختلف لحاظ شده باشد. روش های تدریس معلمان به روز و نوین باشد و نهایتا برای ارتقاء کیفیت آموزش معلمان, سالانه ارزشیابی شوند.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۳

۱۴ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37098

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک