گردشگری داخلی 300x200 - فعالیت گردشگری داخلی در ازبکستان از سر گرفته می شودترکمن نیوز:  فعالیت گردشگری داخلی در ازبکستان در مناطق «سبز» و «زرد» این کشور از اول ژوئن سال جاری میلادی آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در این زمینه حکمی را در مورد «اقدامات فوری حمایت از زمینه گردشگری برای کاهش تاثیر منفی پاندمی کرونا ویروس» امضا کرده است.

بر اساس گزارش کمیته دولتی توسعه گردشگری، فعالیت اپراتورهای گردشگری، آژانس های گردشگری، مراکز فرهنگی، جاذبه های گردشگری با رعایت کامل مقررات بهداشتی تعیین شده از سر گرفته می‌شود.

گفتنی است، پیشتر «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان با سیستم امنیت برای گردشگران تنظیم شده در زمان پاندمی کروناویروس Uzbekistan. Safe travel guaranteed (ازبکستان. سیاحت ایمن تضمین شده است) آشنا شد.

رئیس جمهور ازبکستان همچنین به سازمان های گردشگری دستور داده در مناطق کوهستانی و سواحل دریاچه ها از سازه های سبک استفاده کنند.

«عزیز عبدالحکیم اف» معاون نخست وزیر، رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان گفت: هم اکنون در ازبکستان ۶۳ درصد اپراتورهای گردشگری و ۸۱ درصد هتل فعالیت خود را متوقف کرده‌اند، این مورد بر درآمد ۲۵۰ هزار نفر تاثیر قابل ملاحظه ای داشته است.

به گفته وی، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر گردشگر به ازبکستان سفر کرده و نرخ پتانسیل صادراتی این کشور در سطح یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار قرار گرفته است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۰

۰۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76204

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک