هتل 300x218 - فعالیت هتل ها با 50 درصد ظرفیت در استان بلامانع است/ هیچ شهری در گلستان وضعیت قرمز نداردترکمن نیوز:  استاندار گلستان با بیان اینکه در مجموع سیر بیماری در استان نزولی است، اظهار کرد: بیش از ۲ ماه از تعطیلی هتل ها و مهمانپذیرهای استان می گذرد و در حال حاضر با توجه به روند کاهشی شیوع ویروس کرونا مقرر شد هتل ها با ۵۰ درصد ظرفیت اقامتی به فعالیت بپردازند اما باید از ارائه باقی خدمات تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که با حضور سردار ملک شاهکویی فرمانده سپاه نینوای استان و ویدیو کنفرانس با فرمانداران برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات کادر درمانی در مقابله با این ویروس، تصریح کرد: در گلستان ۳۱۵ آموزشگاه زیر نظر فنی و حرفه مشغول به فعالیت بوده اند که با توجه به شیوع ویروس کرونا تعطیل شده اند و در حال حاضر می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور نهایتاً ۶ کارآموز در هر کلاس ، باز شوند و به ارائه خدمات بپردازند.

وی افزود: سامانه مشاوره تلفنی رایگان برای بیماران خاص و سرطانی با همکاری تعدادی از پزشکان و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده است تا بیماران را به سمت پزشکان و بیمارستان ها هدایت کنند و در این راستا نیاز است صداوسیما همکاری لازم را جهت اطلاع رسانی مناسب داشته باشد.
استاندار گلستان یادآور شد: علی رغم اینکه هیچ شهر استان در وضعیت قرمز قرار ندارد کماکان رعایت تمامی مسائل بهداشتی الزامی است و اعلام شرایط سفید برای برخی از شهرها به معنای عبور کامل از بیماری نیست چرا که عدم کنترل مناسب ممکن است موجب شیوع دوباره بیماری شود.
دکتر هادی حق شناس گفت: تلاش داریم با اجرای کامل مسائل بهداشتی و بازگشایی دوباره بعضی مشاغل ، به کسب و کارهای خسارت دیده کمک شود و در این راستا بازگشایی ۵۰ درصدی هتل ها جهت کمک به فعالان عرصه گردشگری صورت می گیرد و البته پیش از گلستان این بازگشایی در تعداد دیگری از استان ها صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: در خصوص بازگشایی رستوران ها و اماکن ورزشی در هفته های آتی تصمیم گیری خواهد شد و استان تابع تصمیمات ستاد ملی کروناست .
استاندار گلستان گفت:ممکن است در ارائه اقلام مختلف گرانی در بازار وجود داشته باشد اما خوشبختانه هیچ کمبودی در تامین مایحتاج عمومی مردم نیست و تلاش داریم با همکاری ستاد تنظیم بازار استان ، اقلام تولیدی در سطح استان با قیمت معقولی به مردم ارائه شود.
همچنین در این جلسه دکتر فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گزارشی از آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در گلستان ارائه کرد و مدیران تعدادی از دستگاه های اجرایی به ارائه گزارشاتی پرداختند و همچنین فرمانداران سراسر استان که از طریق ویدئو کنفرانس با این جلسه در ارتباط بودند مشکلات و نقطه نظرات خود را با استاندار گلستان و اعضای جلسه درمیان گذاشتند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۰

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75065

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک