هواپیمایی ازبکستان 300x150 - فعالیت خطوط هوایی و ریلی در ازبکستان دوباره آغاز شدترکمن نیوز:  دولت ازبکستان از سرگیری فعالیت خطوط هوایی و ریلی در برخی از مناطق این کشور را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ازبکستان اعلام کرد پرواز بین شهر «تاشکند» و «نوکوس»، «اورگنچ» و «ترمذ» و هم‌چنین تردد قطارها به برخی مناطق این کشور را از سر می‌گیرد.

برنامه‌ریزی شده به خدمات مختلف مرحله به مرحله اجازه  فعالیت داده شود. همچنین در حال حاضر موضوع لغو محدودیت‌ برای تردد خودروهای شخصی در دست بررسی است.

روز ۱۳ می نشست ویدیویی به ریاست «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان برگزار و در آن  وضعیت اپیدمی کشور و کاهش مرحله به مرحله مقررات قرنطینه بررسی شد.

در این نشست تاکید شد که در مناطق «سبز» و «زرد» با رعایت مقررات بهداشتی برای ارائه خدمات مختلف مرحله به مرحله اجازه داده می‌شود.

رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد از سرگیری ارتباطات حمل و نقلی بین مناطق دور و پایتخت این کشور همچنان به عنوان یک وظیفه مبرم باقی می‌ماند.

به همین دلیل پروازهای بین شهر «تاشکند» و «نوکوس»، «اورگنچ» و «ترمذ» و همچنین تردد قطارهای سریع السیر «افراسیاب»  به «سمرقند»، «نوایی»، «بخارا» و «کارشی» و دیگر قطارها به وادی «فرغانه» به فعالیت خود بازمی‌گردند.

علاوه بر این موضوع لغو محدودیت‌ها برای تردد خودروهای شخصی در دست بررسی است.

هم اکنون شهر و ناحیه‌های این کشور به مناطق «قرمز»، «زرد» و «سبز» تقسیم بندی شده است.

بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به کرونا در ازبکستان به ۲۶۲۰ نفر رسیده است.

تا امروز در این کشور ۲۰۷۶ نفر از بیماری کرونا بهبود یافتند و ۱۱ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۵

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75246

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک