فروش 5 میلیارد ریالی صنایع دستی در جشنواره اقوام گنبدکاووساخبار میراث فرهنگی- ترکمن نیوز- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت که غرفه های صنایع دستی و سوغات در دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام این شهرستان پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال فروش داشتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، مریم آق آتابای اظهار داشت: از این مقدار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به فروش صنایع دستی و مابقی مربوط به فروش سوغات غرفه ها در این رخداد فرهنگی بود.
وی بیان کرد: در بخش صنایع دستی این جشنواره ۱۱۳ هنرمند از ۲۰ استان کشور در ۶۶ غرفه حضور داشتند.
آق آتابای افزود: انواع دست بافته ، چاپ باتیک، صنایع دریایی، لباس های محلی، انواع رودوزی های سنتی، مسگری، چاقو سازی، مصنوعات چرم و انواع نساجی سنتی، صنایع فلزی، سفال و سرامیک، کاشی هفت رنگ، آیینه کاری، حصیر و کپوبافی، معرق چوب و نمدمالی توسط هنرمندان و تولید کنندگان در بخش صنایع دستی این جشنواره عرضه شد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس ادامه داد: همچنین ۱۰ هنرمند تبعه افغانستان نیز معرف هنرهای سنتی اتباع خارجی مقیم در ایران بودند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت: در بخش سوغات این جشنواره هم ۴۷ غرفه از استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، مازندران، اصفهان، فارس، کرمانشاه، قم، یزد، همدان، گیلان و گلستان برپا شده بود.
آق آتابای افزود: فروش پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی دو بخش صنایع دستی و سوغات دومین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس نسبت به دوره قبل رشد داشت.
دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از ۲۹ آبان تا دوم آذر در گرگان و از چهار تا هفتم آذر در شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۹

۱۳ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41289

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک