2 137 300x215 - فروش و تجارت صنایع دستی عامل توسعه اقتصادی "نمنگان" ازبکستان استترکمن نیوز: رئیس جمهور ازبکستان، از ۲۶ الی ۲۷ ژوئن از منطقه نمنگان دیدار کرد و از روند پیشرفت اصلاحات اقتصادی و اجتماعی و اجرای پروژه های محلی بزرگ مطلع گردید و با مردم گفتگو نمود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شوکت میرضیایف، در سفر خود به منطقه نمنگان جلسه‌ای با حضور حاکمان منطقه، رؤسای بخش صنایع، نمایندگان مردم، کارآفرینان و جوانان برگزار نمود.

در این جلسه تأکید شد که بهبود اقتصادی در بحران ناشی از بیماری همه گیر یک کار بسیار دشوار است  که نیاز به مسئولیت زیادی از سوی مقامات محلی دارد.

همچنین خاطرنشان شد: جستجوی راه های بهینه برای توسعه منطقه نمنگان، آغاز مجدد اقتصاد، ایجاد اشتغال و تجارت از موضوعات مهم امروز است.

شوکت میرضیایف تأکید کرد که صنعت، تجارت کوچک و متوسط، صنایع دستی و خدمات می توانند به عنوان محرک توسعه اقتصادی و رشد درآمد منطقه عمل کنند. نمنگان تجربه گسترده ای در این حوزه ها کسب کرده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برنامه توسعه بخش خدمات در زمینه محلات و شهرها برای منطقه در حال تهیه است و مبلغ ۸۰ میلیارد صوم برای این پروژه ها اختصاص می یابد.

1 202 300x215 - فروش و تجارت صنایع دستی عامل توسعه اقتصادی "نمنگان" ازبکستان است

علاوه بر این، ۱۰۰ میلیارد صوم دیگر نیز برای این اهداف و مبلغ ۲٫۳ تریلیون صوم دیگر نیز برای تأمین سرمایه در گردش به کارآفرینانی که درآمد آنها به دلیل قرنطینه کاهش یافته است اختصاص خواهد یافت.

۱۹۵۳ پروژه به ارزش ۱۶٫۳ تریلیون صوم در منطقه اجرا خواهد شد که باعث ایجاد ۵۵ هزار شغل جدید می شود. بخصوص، امسال پیش بینی شده است ۱۶۵۲ پروژه به ارزش ۸٫۳ تریلیون صوم با ۳۵ هزار شغل جدید ایجاد شود.

امروزه برندهای معروف اروپایی توجه بیشتری به لباس های نمنگان دارند. بنابراین، با اختصاص زمین هایی برای شرکتهای بزرگ نساجی، تحولی در پردازش پنبه و تولید محصولات نهایی انجام شده است.

رئیس جمهور تأکید داشت که باید با توجه ویژه  به بخش پنبه و نساجی، درآمد را افزایش داده و اشتغال را در اختیار مردم قرار داد.

طبق برنامه ریزی انجام شده، پروژه های امیدوارکننده ای در منطقه در زمینه پرورش خرگوش، زنبورداری، دامپروری و مرغداری اجرا می گردد. بخصوص، پیش بینی می شود ۴۸۰۶ گلخانه در منطقه نمنگان ساخته شود، همچنین تا پایان سال، ۸۴ پروژه دامداری به ارزش ۳۸۶ میلیارد صوم اجرا می گردد.

رئیس جمهور شوکت میرضیایف در طی بازدید خود از ایستگاه راه آهن جدید نمنگان که بعنوان دروازه نمادین منطقه محسوب می شود، با روند انجام کارهای ساخت و ساز و بازسازی که در آن انجام شده است، آشنا شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۵

۰۸ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

77972

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک