فروش بیش از 40 میلیارد ریال صنایع دستی و سوغات در جشنواره فرهنگ اقوامتورکمن نیوز:  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فروش بیش از ۴۰ میلیارد ریال صنایع دستی و سوغات در سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام خبر داد و گفت: فروش بخش نمایشگاهی صنایع دستی و سوغات جشنواره سیزدهم نسبت به سال گذشته ۹۴/۱ درصد رشد داشته است
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ابراهیم کریمی اظهار داشت: طبق کارشناسی که توسط کمیته نمایشگاهی جشنواره فرهنگ اقوام انجام شده طی ۸ روز برگزاری این رویداد فرهنگی در گرگان و گنبد کاووس آمار فروش صنایع دستی و سوغات  بالغ بر ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال  بوده است.

وی ادامه داد: از این مبلغ ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال مربوط به فروش صنایع دستی  و ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مربوط به سوغات استان های مختلف کشور می باشد که از این مبلغ نسبت به سال گذشته ۹۴/۱ درصد رشد داشته است.

رییس ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در پایان ابراز امیدواری کرد؛  انشالله بتوانیم با  برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح استان زمینه حضور هنرمندان را در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی فراهم کنیم چرا که  اینگونه جشنواره ها و استقبال بی نظیر مردم از بخش های مختلف جشنواره  خود  محل  بسیار خوبی جهت عرضه مستقیم محصولات صنایع‌دستی و سوغات است .

شایان ذکر است؛  در نمایشگاه گرگان ۱۰۵ هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی از استان گلستان، ۶۳ هنرمند از سراسر کشور در قالب ۱۰۷ غرفه و ۳۰ استان شرکت کرده بودند. همچنین ۸ نفر از هنرمندان صنایع دستی کشور عراق نیز در این دوره از جشنواره حضور داشتند.

از مجموع غرفه‌ها، ۶۸ غرفه به عرضه سوغات استان و کشور اختصاص یافته و ۲۸ غرفه در اختیار جوامع گردشگری، دستگاه‌های اجرایی مرتبط با صنعت گردشگری استان گذاشته شد.
در شهرستان گنبد کاووس، ۶۵ غرفه به عرضه محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی از ۲۵ استان، ۴۵ غرفه به عرضه سوغات استان و کشور و ۱۴ غرفه نیز به دستگاه های اجرای مرتبط با صنعت گردشگری استان اختصاص یافت.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۵

۰۲ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

64904

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک